EP juniorki: Nemačka prejaka za Makedonke, kobno drugo poluvreme - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EP juniorki: Nemačka prejaka za Makedonke, kobno drugo poluvreme

EP juniorki: Nemačka prejaka za Makedonke, kobno drugo poluvreme

Nakon sjajnog otvaranja i pobede nad Litvanijom, makedonske juniorki su zabeležile prvi poraz na kontinentalnom nadmetanju u Valensiji. Bolje od izabranica Sime Simovskog bile su Nemice – 31:21 (12:11).

Makedonija je pružila dobar otpor favoritu u prvih 30 minuta, ali su Nemice u nastavku potpuno nadigrale rivala. Odmah posle odmora, na koji se otišlo rezultatom 12:11, Nemačka je počela da pravi ozbiljnu razliku. U 40. minutu bilo je 20:15, ali su Mitova i Ristovska uspele da vrate nadu, golovima za 20:17. Ipak, od tog trenutka se raspala makedonska igra. Nemačka je zahvaljujući dobroj odbrani, na čelu sa golmankom Džesikom Johims, vrlo brzo načinila seriju od 5:0 i time rešila meč. Pad crveno – žutih nije zaustavljen do kraja utakmice, pa je pobeda bila dvocifrena.

Makedonija poslednji meč u Grupi igra u subotu protiv Rusije, reprezentacije koja ima maksimalan učinak u prva dva kola. Čak ni pobeda ne garantuje prolaz u drugi krug.