Evrokupovi - Žene! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Evrokupovi – Žene!

Evrokupovi – Žene!

Odigrani su prvi sureti 1/8 finala Evropskih kupova, a ekipe sa Balkana su imale uglavnom pozitivne rezultate. Podravka je već izborila plasman u četvrtfinale Kupa kupova, a na dobrom putu je i Krim, dok će neizvesne revanše imati podgorička Budućnost i lider srpskog prvenstva, Kikinda.

Kup Kupova

Krim Merkator – Lokomotiva Zagreb 31:25 (16:11)

Kao što se i očekivalo Krim je pobedio zagrebačku Lokomotivu u prvoj utakmici na svom terenu. Ne baš ubedljivo i lako, ali 6 golova minusa pred revanš mogu biti nedostižna prednost za Lokosice. Po rečima trenera Krima Bojana Čortara njegova ekipa je igrala korektno u odbrani i tim segmentom je zadovoljan. Imali su rešenje za sve osim za Andreu Penezić koja im je dala 8 golova. Na drugoj strani Tanja Oder i Andrea Lekić (na slici) su postigle po 7 golova. U igri Lokomotive sigurno se osećao izostanak golmana Jelene Grubišić zbog povrede što Krim nije iskoristio u meri u kojoj je mogao.

Budućnost – Akaba Bera Bera 29:27 (11:18)

Budućnost iz Podgorice je posle velikog prekreta nekako izvukla pobedu u susretu sa nezgodnom ekipom iz Španije koja je vodila na poluvremenu 18-11. Čak 18 primljenih golova i šok iz prvog zamenilo je mnogo bolje drugo poluvreme. Sada su Podgoričanke bile te koje su dale 18 ali i primile samo 9 golova. Zaigrale su mnogo bolje, u 43. minutu stigle do izjednačenja 21-21, minut kasnije i vodjstva od 22-21. Prednost od tri gola imale su u 59. minutu kada je na semaforu stajalo 29-26, ali su Španjolke dale gol za konačnih 29-27. Odličan debi Kaće Bulatović u dresu novog kluba jer je sa 7 golova bila glavni inicijator preokreta na parketu Morače. Osim desnog beka reprezentacije Srbije, dobru partiju pružila je i iskusna Sanja Jovović(6 golova). Trener Budućnosti Tone Tiselj izjavio je posle utakmice da je bio toliko razočaran pristupom igri do poluvremena da je pomišljao da ode sa utakmice preživljavajući jedne od najtežih trenutaka u karijeri.

Podatkova Istil – Podravka 24-45(11-23)

Podravka – Podatkova Istil 43-21(22-7)

Podravka je ubedljivim pobedama u dvomeču sa Ukrajinkama bez ikakvih problema na svom terenu obezbedila plasman u narednu rundu Kupa Kupova.

Chaleng Cup

Kikinda – Bratislava 22:21 (12:11)

Kikinda je na domaćem terenu sa mnogo muke pobedila slovačku Bratislavu. Kikindjanke su pružile pomalo neočekivanu, ali svakako bledu partiju protiv fizički dominantnijih Slovakinja. Vodile su gošće u prvom poluvremenu u nekoliko navrata(8-3; 11-9), ali se Kikinda uvek vraćala. Tanja Mišković je postigla 5 golova u prvih 15 minuta, ali je ubrzo dobila striktnog čuvara i nije bila u prilici da nastavi golgetersku seriju. Vojvodjanke su u drugom delu imale prednost od 3 gola u dva navrata kod 16-13 i kasnije u 56. minutu kod 22-19, ali nisu uspele da je sačuvaju. Osim Tanje Mišković koja je utakmicu završila sa 7 golova, strelci su bili Dijana Števin(5 golova), Sanja Rajović(4 gola), Ana Grubić(3 gola), Biljana Aleksić(1 gol), Zorica Grubić(1 gol) i Katarina Rančić(1 gol).