F4 Budimpešta: Budućnost nemoćna, Đer prvi finalista - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet F4 Budimpešta: Budućnost nemoćna, Đer prvi finalista

F4 Budimpešta: Budućnost nemoćna, Đer prvi finalista

Prvi finalista ovogodišnje Lige šampiona za dame je ekipa Đera, koji je rutniski savaldala Budućnost 26:20 (12:9), i tako drugu sezonu za redom odvojila devojke Dragana Adžića od borbe za titulu u budimpeštskoj „Laslo Pap“ areni.

Još jednom je odbrana mađarskog tima bila predobra za Podgoričanke, u čijim su se redovima samo dve rukometašice upisale u strelce tokom prvih 30 minuta – Katarina Bulatović i Kristina Neagu. U tom periodu su krila bila potpuno odsečena, kao i Dragana Cvijić na crti, pa je jedini put do gola bio sa spoljnih pozicija, i to uglavnom posle udaraca iz ne baš izrađenih situacija.

Upečatljiva najava neuspeha plavo – belih zabeležena je u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Marta Batinović poklonila loptu Ivet Broh, kojoj nije bilo teško da pogodi praznu mrežu i obezbedi svom timu plus tri pred odmor.

Ispostavilo se da je to bio početak sunovrata, pošto je početkom nastavka Đer serijom 3:o praktično rešio pitanje pobednika. Deficit od šest golova, Budućnost do kraja nije uspela da ugrozi.

U drugom polufinalu sastaju se Vardar i ĆSM Bukurešt.

Budućnost – Đer 20:26 (9:12)

Budućnost: ZOKEBI DE PAULA (dve odbrane), Babović (jedna odbrana), Batinović (šest odbrana), Ujkić, NEAGU 7 (1), Jauković 2 (2), Pletikosić, Agović, CVIJIĆ 2, IRMAN, BULATOVIĆ 6 (1), Pavićević, Ramusović 1, Novović 1, AHRUK 1, GRBIĆ.

Đer: Kiš (jedna odbrana), GRIMSBO (10 odbrana), Knedlikova, Hudak, Haršfalvi 1, MERK 1, Koršoš, GORBIC 9 (5), Pal, AMORIM 4, Tomori 1, GROT 5, BROH 3, BODI 2, Puhalak, Elgaui.