Balkan-Handball.com

Finale kadetskog SP-a: Srbija – Rusija!

Mlade srpske rukometašice deklasirale su u polufinalu kadetsku reprezentaciju Danske 28:17 (15:5) i tako zakazale obračun za titulu svetskog prvaka sa do sada, veoma ubedljivim Ruskinjama, koje su u polufinalu bile bolje od Francuske 28:25. Izabranice Dragana Markova su od samog starta meča bile sjajne, a razlika se povećavala iz minuta u minut. Na poluvremenu je bilo sjajnih 15:5, tako da je drugo poluvreme odigrano bez većeg rezultatskog imperativa. Najefikasnije su bile Cvijić i Živković sa po 8, a pratila ih je Trifunović sa 5 pogodaka. Čolić je na golu zaustavila 18 šuteva Dankinja(51%). Na kraju, 28:17 za finale, koje se igra u nedelju od 17 časova.

Mrežu danskih golmana prva je načela Cvijićeva(šut 8/8) golom u prvom minutu, nastavila Živković koja je 7 od svojih 8 golova postigla u prvom poluvremenu. U 12 minutu bilo je 5-0 za Srbiju i tek tada je Fisker postigla prvi gol za Dansku i to iz penala(prvi gol iz igre postigle su u 17 minutu). Dobra odbrana Srbije i još bolja Čolić na golu učinili su da Skandinavke za čitavo poluvreme postignu samo 5 golova i na odmor odu sa debelim minusom od 10 golova. U nastavku je viđena izjednačena igra, ali Srpkinje i pored velike prednosti nisu smanjivale tempo sve dok nisu došle do maksimalnih +13 golovima Trifunović kod 23-10 u 48 minutu. Do kraja su igrale koliko je bilo potrebno za konačnih 28-17 i plasman u finale Svetskog prvenstva u Slovačkoj.

Srbija: Latak, Vujković, Radojičić 3, Kolundžić 1, Trifunović 5, Pajić, Čolić(18 odbrana), Nikolić 2, Ribičić 1, Georgijev, Žunić, Živković 8, Rabata, Cvijić 8.