Finale kupa EHF: Elda stigla -9 i pretvorila u +2! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Finale kupa EHF: Elda stigla -9 i pretvorila u +2!

Finale kupa EHF: Elda stigla -9 i pretvorila u +2!

Prva utakmica finala EHF Kupa između Elde i Randersa donela je dinamičan rukomet i posle preokreta na kraju, i pobedu španskoj ekipi 22-20(11-14). Uz bučnu podršku preko 3000 navijača, Elda je loše otvorila susret, dok su gošće iz Randersa blistale. Ređali su se golovi danskog tima kao na traci, dok domaće nisu mogle da "ubodu" ništa. Od 1-1(4 minut), brzim golovima kojima su predhodile dobre intervencije Mason na golu i greške domaćih, došlo se do 1-10 (15 minut). I gledajući taj period igre lako se mogao doneti pogrešan zaključak o totalnoj nadmoćnosti Randersa i nezanimljivoj borbi za trofej. Da tako ne bude, pobrinule su se odlična Rumunka Soit i drugarice u preostalom delu meča. Podatak da je danska ekipa u narednih 45.minuta postigla samo 10 golova, govori u prilog pojačanih mera u odbrani, ali i očajne realizacije šuta Dankinja, naročito u drugom poluvremenu kada je postignuto samo 6 golova.

Elda –  Randers 22-20(11-14)

Elda: Soit 10, Asensi 1, Sancez 5, Popović 2, Amoros 2, Rodrigues 1, Ilić 1.

Randers: Dalby 4, Fisker 4, Worz 3, Fruelund 4, Augustesen 2, Medeiros 1, Erić 1, Kristensen 1.