Francuskinje zaljuljale tron Norvežanki - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Francuskinje zaljuljale tron Norvežanki

Francuskinje zaljuljale tron Norvežanki

Utakmica koja je zatvorila prvi takmičarski dan ženskog turnira bila je ujedno i poslastica dana. Iako su mediji u pobedi Francuske nad Norveškom 24-23, videli senzaciju, dešavanja na terenu i rezultat nisu odraz slabosti aktuelnih šampionki već kvalitet čete Oliviera Krumbolca.

Startnih 6-1 za početni šok Norvežanki i furiozno prvo poluvreme za 17-12, dali su snagu Francuskinjama da istraju do kraja i odole naletima Skandinavki koji su po običaju bili najjači u finišu meča. Iako su u poslednjih 15 minuta Alstad i Snoroegen povukle za seriju 6-2,  pa su Norvežanke mogle i do remija, sreća i koncentracija su se u poslednjim sekundama zadržale na strani bolje ekipe, a to u ovom meču jesu bile Francuskinje.

Po 5 golova za Francusku postigle su Baudouin i Signate, dok je na drugoj strani Alstad postigla isto toliko.

U ostalim mečevima grupe B, Koreja je savladala Španiju 31-27, a Danska Švedsku u skandinavskom derbiju 21-18.