Glavna runda LŠ: Đer u remiju sa Krimom proslavio plasman u polufinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Glavna runda LŠ: Đer u remiju sa Krimom proslavio plasman u polufinale!

Glavna runda LŠ: Đer u remiju sa Krimom proslavio plasman u polufinale!

Đer, predvođen sa Palinger na golu, definitivno je nepremostiva prepreka za ekipu Krima u poslednje dve sezone. Igračice Marte Bon još jedom su ispustile pobedu u finišu utakmice sa mađarskim šampionkama i tako se oprostile se od sna zvanog polufinale Lige šampiona. Lišene visokog učinka zaštitnog znaka, Andree Lekić, koja je bodrenjem sa klupe, saigračicama sigurno dala dodatnu snagu, Krimovke su odigrale dosta dobro, ali to nije bilo dovoljno da se na kraju zabeleži pobeda i sačuva nada da se može dalje. Ovako, Đer je na parketu dvorane na Kodeljevu, proslavio plasman u polufinale i to najverovatnije sa pozicije broj dva, pošto je teško za očekivati da Larvik u poslednjem kolu ispusti prvo mesto.

Mnogo tehničkih grešaka i dve odlične golmanke obeležile su najveći deo meča u Ljubljani odigranom pred prepunim tribinama dvorane na Kodeljevu. Viđeno je neuobičajemo malo golova u prvom poluvremenu gde je u prvih 10 minuta Đer postigao jedan, a Krim dva gola. Ubrzo su gošće došle u egal, Palinger se razbranila i omogućila Đeru da povede prvi put golom Amorim u 15 minutu, da bi Bradeanu je drugim golom iz penala donela +2(5-3, 19.minut). Mađarice nisu ni tu stale, već je Amorim ubacila sledeću bombu za +3. Grubišić nije dozvolila više pa su Gros i Bodnjeva smanjile zaostatak. I pored dobrih odbrana Palinger, poslednjih pet minuta poluvremena pripalo je Krimu koji je posle tri vezana gola Zacsik na odmor otišao sa minusom od jednog gola(10-11).

Ista igračica obeležila je i početak drugog poluvremena, kada je prvo iznudila dva penala koja je realizovala Gros, a zatim i postigla dva vezana gola iz igre i dovela Krim u vođstvo u 38.minutu(15-14). Smenjivanje u vođstvu ili izjednačen skor u kombinaciji sa promašajima i sjajnim odbranama golmanki bili su karakteristika igre u narednim minutima. Poslednjih pet minuta bilo je najdramatičnije. Janković je posle jedne ukradene lopte lako realizovala kontru za prednost Krima, a zatim i Zrnec još jednu za +2(24-22) na tri minuta pred kraj. Stefanišin je odbranom penala u narednom napadu Đera sačuvala tu prednost, ali  je prokockan napad Krima kaznila Amorim za 24-23. Palinger je zatim odbranila šut Gros sa linije penala, a gol Bradeanu na početku 59. minuta doneo je Đeru, ispostaviće se, remi vredan polufinala Lige šampiona.

Krim – Đer 24-24 (10-11)

Krim: Stefanišin (penal), Grubišić (16 odbrana), Zacsik 6, Gros 6 (4), Vergeljuk 2, Mavsar, Vidic 1, Bodnjeva 4, Koren 1, Janković 2, Cvijić 1, Zrnec 1, Lekić, De Sousa.
Đer:
 Palinger (17 odbrana), Oguntoye, Tomori 1, Plantea, Verten 4, Mravikovka 1, Szolosi, Kovacsics 1, Bradeanu 7 (6), Amorim 5, Orban, Mayer, Hornyak 1, Spiridon 4.