Glavna runda LŠ: Iz Đera se vidi polufinale, Oltčim već tamo! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Glavna runda LŠ: Iz Đera se vidi polufinale, Oltčim već tamo!

Glavna runda LŠ: Iz Đera se vidi polufinale, Oltčim već tamo!

Posle remija Dinama i Oltčima u Volgogradu u prvom meču četvrte rudne glavne faze Lige šampiona poznat je prvi polufinalista. Rumunske šampionke pružile su još jednu odličnu partiju i dva kola pre kraja četvrtfinalnih duela sasvim zasluženo slave prolazak u polufinale. Direktni duel sa Viborgom u poslednjem kolu odlućiće samo o poziciji 1.ili 2.u grupi II. Na drugom kraju kontinenta, u prvom meču grupe I, Đer je na svom terenu pobedio Larvik i napravio ogroman korak ka polufinalu, smanjujući tako šanse Krima na minimum da se umeša u borbu oko prva dva mesta u grupi. Krim u Nemačkoj sutra na gostovanju Lajpcigu rešava svoju sudbinu u nastavku priče oko prolaza među četiri.

Mađarske šampionke su pred dve i po hilljade svojih navijača prikazale odlučnu partiju i nanele Larviku prvi poraz posle niza od tri uzastopne pobede u Ligi šampiona. Početak meča pripao je gošćama koje su iskoristile vezane ruke igračica Đera u uvodnim minutima i povele 5-2 u 5.minutu. Nagoveštaj preokreta doneo je ulazak Amorim koja je u nekoliko navrata prevarila još jednom raspoloženu Rantalu na golu Larvika za niz izjednačenja, da bi u poslednjih 10 minuta poluvremena zahvaljujući agresivnoj odbrani i sjajnoj Palinger mreža Đera uglavnom mirovala. U nastavku, domaće su nastavile da diktiraju tempo, odbrana nije popuštala ni malo tako da je Palinger nastavila da čuva svoje carstvo na visokom procentu odbrana(na 10 minuta pre kraja 49%). Pronalazile su se rupe u odbrani Larvika za šuteve spolja, Spiridon je jako dobro otvarala prostor na crti i bez promašaja u pet šuteva završila meč. Veliko oduševljenje domaćih navijača, usledilo je posle nekoliko kontri koje je realizovala Verten za +7, kada je bilo jasno da bodovi ostaju u Đeru.

Đer–Larvik 28–23 (14–11)

Đer: Mravikova 3, Hornjak 1, Kovacic 3, Spiridon 5, Bradeanu 4 (4), Verten 4, Amorim 5, Tomori 1, Mayer, Orbán 2

LarvikMörk 6 (2), Loke 4, Sulland 7 (3), Breivang 2, Kristiansen 1, Johansen, Stange 3

Tabela: Đer 6, Larvik 6, Krim(-1) 2, Lajpcig(-1) 0

GRUPA II

Dinamo – Oltchim 32-32(15-15)Dinamo: Kočetova 11, Levina 7, Makarova 4, Khmyrova 4, Lambevska 3, Avdebekova 1, Grebenkina 1

Oltchim: Visitiu 7, Puscasu 5, Neagu 5, Maier 5, Stanca 2, Luca 1, Fiera 1, Bese 1

Tabela: Oltčim 7, Viborg(-1) 4, Dinamo 3, Hypo(-1) 0