Glavna runda LŠ: Velika pobeda Viborga - pao Volgograd! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Glavna runda LŠ: Velika pobeda Viborga – pao Volgograd!

Glavna runda LŠ: Velika pobeda Viborga – pao Volgograd!

Odmah na startu glavne runde Lige šampiona, Viborg je napravio veliki korak ka polufinalu pobedom nad Dinamom na do sada neosvojenom terenu u Volgogradu. Aktuelne šampionke Evrope su odmah na početku meča stavile do znanja da su u Rusiju došle po bodove. Semafor je tokom prvog dela pokazivao veliki zaostatak Dinama( 1-4, 5-10, 10-16) i naslućivao krah. Odavno niko Dinamu nije za poluvreme dao 20 golova, ali šuplja, spora i neaktivna odbrana nije znala da odgovori tečnim napadima Viborga. Ređali su se golovi raspoložene četvorke Popović, Varzaru, Lunde i Mikelsen, a prednost je rasla i do +6, da bi se na poluvremenu zaustavila na +4(16-20).

U nastavku je Dinamo okrenuo “drugu ploču”, odbrana je sastavljena u prilično kompaktnu celinu, Sejdokina se razbranila, Bojana je dobila čuvara čime su se napadi danske ekipe sve teže i teže realizovali. Prednost Viborga se polako topila i u poslednjih deset minuta se ušlo u egalu. Ređala su se izjednačenja(24-24, 26-26), ali Viborg uvek imao pravi odgovor na pritisak domaćina. Dinamo je prvi i jedini put, čak i poveo 29-28 u 56.minutu kada je Kočetova po 12 put zatresla mrežu Haraldsen. Inače, Norvežanka na golu danskog tima nije pružila jednu od svojih blistavih partija, ali je imala konstantu kada je bilo najvažnije, odnosno poslednja četiri minuta nije primila gol. Varzaru i Mikelsen kaznile su dve propuštene prilike Ruskinja da dođu do potpunog preokreta, a tačku na pobedu, ispostavilo se, stavila je Bojana na isteku 58.minuta za konačnih 30-29 i veliku pobedu Viborga na startu glavne runde Lige šampiona.