Holanđanke porazile Srpkinje - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Holanđanke porazile Srpkinje

Holanđanke porazile Srpkinje

Ženska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije domaćina – Holandije 29:31 (11:16) u drugom kolu međunarodnog turnira u Ajndhovenu. Najbolje srpske rukometašice pružile su dostojan otpor svetskim vicešampionkama i četvrtom timu na Olimpijskim Igrama u Riju.

Domaći sastav držao je pod kontrolom rezultatom i zasluženo došao do druge pobede na turniru. Najefikasnija kod pobednica bila je Maleštajn sa sedam golova, dok je kapiten srpske selekcije, Katarina Krpež Šlezak postigla 12 golova.

U trećem kolu, selekcija Srbije će se sastati sa Holandijom B u subotu od 13.30 časova.

HOLANDIJA – SRBIJA 31:29 (16:11)
Gledalaca – 3.500
Holandija: Kramer, Van Der Hejden 2, Bont, Abing 4, Van Olfen 4, Snelder 6, Knipenborg 3, Smits 1, Gods 3, Janković, Smets, Maleštajn 7, Vester 1, Mihelsen
Srbija: Radosavljević 3, Krpež Šlezak 12, Trifunović, Lavko 3, Kovačević, Prijović, Nedeljković, Risović, Tomković, Georgijev 2, Pop Lazić 1, Koludžić, Đoković, Liščević 6, Petrović, Čolić, Dmitrović 2.

Holandija 4
Srbija 2
Rumunija 2
Holandija B 0

Selektor Dragica Đurić:

• Odigrale smo jako tešku i napornu utakmicu. Holanđanke su vrlo ozbiljan tim. Jako dobro trče iz odbrane u kontru. To nam je uglavnom bio problem. U prvom poluvremenu nismo uspeli da nađemo dobitnu kombinaciju u odbrani. U drugom delu je bilo bolje tako da smo poluvreme dobili sa dva gola. Jako korisna utakmica. Možemo izvući mnogo pouka. U subotu nas čeka Holandija B. Očekujem tešku utakmicu – fizički. Devojke su umorne. Mi smo oba meča odigrali sa istim sastavom, dok druge selekcije kombinuju. Biće teško, ali potrudićemo se da pobedimo.

Selektor Holandije Hele Tomsen:

• Odigrale smo dobro prvo poluvreme za razliku od Srbije. Postigli smo puno golova i igrali dobar napad. Srpkinje su odigrale mnogo bolje u drugom delu, pre svega u odbrani. Drago nam je da smo pobedili, ali je Srbija bila bolja u drugom delu.

Očekivanja od EP?

-Mnogo je dobrih ekipa u Evropi. Svako može pobediti svakoga. Ako niste spremni za svaki naredni meč, možete izgubiti. Srpkinje imaju potencijal. Ako budu dobro igrale u odbrani i trčale mogu da pobede mnoge, isto tako, i izgube ako ne budu na 100%. Što se tiče mog tima, dobri smo u napadu, moramo popraviti odbranu i trčati brže.