Holanđanke ubedljive u Skoplju, Vardarke pred eliminacijom iz EHF Kupa - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Holanđanke ubedljive u Skoplju, Vardarke pred eliminacijom iz EHF Kupa

Holanđanke ubedljive u Skoplju, Vardarke pred eliminacijom iz EHF Kupa

I poslednji makedonski prestavnik u evro kupovima za dame ove sezone, ŽRK Vardar, nalazi se pred eliminacijom iz EHF Euro Kupa, pošto je u prvom meču poražen na svim terenu od holandskog Juro Unireka 25:35 (17:18).

Ekipa iz Skoplja bila je konkurentna samo u prvom poluvremenu, iako je i tokom tok perioda Juro Unirek imao plus tri u par navrata. Vardarke su se držale do rezultata 24:26 – gošće su se najpre odvojile serijom 3:0, a potom, u poslednjih 10 minuta, maksimalno iskoristile veliki pad u igri domaćih rukometašica i praktično obezbedile plasman u narednu fazu.

Najbolja kod crveno-crnih bila je Mihaela Stojanovska sa sedam pogodaka, ispred Dinevske i Trpevske koje su postigle po četiri. Na drugoj strani, nezaustavljiva je bila Esma Stal sa 11 golova.

Revanš meč, od kojeg Vardar ne može puno toga očekivati, na programu je za sedam dana u Holandiji.