Hrvatice sa +4 u Francusku! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Hrvatice sa +4 u Francusku!

Hrvatice sa +4 u Francusku!

Rukometašice Hrvatske oduševile preko 1500 navijača u dvorani u Kutini savladavši ekipu Francuske 27:23 (12:11) u prvom susretu kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo. Sjajno veče imale su Andrea Penezić sa 11 golova, odnosno Ivana Jelčić na golu sa 21 odbranom.  Hrvatske igračice su u 51. minutu susreta imale čak osam pogodaka prednosti, ali su Francuskinje promenom odbrane u pomalo rizičnu formaciju 4-2, uspele neutralizovati napad domaćih i do kraja smanjiti prednost pred revanš narednog vikenda u Lionu.

Selektor Zovko je sigurno iznenadio mnoge kada je na tribinama ostavio standardne reprezentativke Arslanagić, Knezović, Ambroš i Gaće, a da cilj opravdava sredstva pokazalo se tokom utakmice jer je igra u odbrani koju iskusni stručnjak potencira zaista podignuta na znatno viši nivo. Prvo poluvreme proteklo je u dosta izjednačenoj igri, ali su u nastavku domaće igračice jednostavno eksplodirale u napadu nošene odbranama Jelčić i napravile solidan rezultat pred revanš u Francuskoj.

HRVATSKA – FRANCUSKA 27:23 (12:11)
HRVATSKA: Tatari 1, Golubić 2, Šerić, Pušić 1, Tarle 1, Jelčić (21 odbrana), Horvat 5, Franić 2, Penezić 11(1), Grubišić, Lovrić 2, Zebić 1, Petković 1(1), Bašić.
FRANCUSKA: Pradel(1 odbrana), Goudjo, Kamto Njitam 2, Ayglon 1, Pineau 3,  Herbrecht 1, Tounkara 3,  Leynaud (12 odbrana), Fiossonangaye 1(1), Mendy, Dembele 1, Tervel, Piejos 3, Sigante 8.