Hrvatska-Norveška 26-29(13-12)! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Hrvatska-Norveška 26-29(13-12)!

Hrvatska-Norveška 26-29(13-12)!

Završila je i druga prijateljska utakmica Hrvatske sa Norveškom, igrana danas u Puli. Ovaj put Hrvatice su pružile bolju partiju nego prije dva dana u Poreču i neizvjesnost oko pobjednika je otklonjena tek minutu i pol prije kraja, kada su Norvežanke povele sa tri gola razlike i sa tom prednošću i okončale utakmicu, reyultatom 26-29(13-12). Danas se krenulo nešto sporije i manje efikasno negoli u Poreču, priliku su dobile i igračice koje su prvu utakmicu odsjedile na klupi (Tomac, Vrdoljak i Žderić), a spisak je ostao kraći za dva imena pošto su nove igračice Krima Jelena Grubišić i Kristina Franić morale otputovati za Ljubljanu, gdje je u ponedeljak prozivka Krimovih igračica.  Hrvatske rukometašice su skoro do pred kraj prvog poluvremena održavale 2-3 gola prednosti, zahvaljujući između ostalog i odličnim intervencijama Ivane Jelčić, dok je s druge strane Terese Pedersen također veoma dobro branila. Treba reći i da su to vrijeme Kristine Lunde i Karoline Dyhre Breivang provele na klupi.

Drugo poluvrijeme Norveška pojačava tempo, na gol staje opravdano najbolja svjetska vratarka Katrine Lunde Haraldsen, jača postava je na terenu, trener Hergeirsson isprobava obranu 5-1 i to daje rezultata. Norveška sve češće vodi sa po 1-2 gola prednosti, Hrvatska u par navrata uspijeva opet poravnati rezultat ali na kraju bolja i kvalitetnija ekipa ipak pobjeđuje.

Akcija uspjela, imati olimpijske i europske prvakinje za sparing partnera velika je stvar, od njih se imalo što naučiti i nadamo se da će trener hrvatske reprezentacije Zdravko Zovko nakon ovoga imati još bolji uvid u to koje će igračice dobiti poziv za kvalifikacijske utakmice za EP sa Litvom i Nizozemskom.