Hrvatska u četvrtfinalu i kvalifikacijama za London! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Hrvatska u četvrtfinalu i kvalifikacijama za London!

Hrvatska u četvrtfinalu i kvalifikacijama za London!

Reprezentacija Hrvatske, napravila je veliki uspeh pobedom nad Rumunijom 28:27 u osmini finala Svetskog prvenstva u Brazilu. Izabranice selektora Canjuge, nadvisile su bronzanu reprezentaciju sa prethodnog Evropskog prvenstva i tako izborile plasman u kvalifikacije za Olimpijske Igre u Londonu, što je bio prevashodni cilj ove generacije hrvatskih rukometašica. U borbi za polufinale, Hrvatice će se nameriti na evropskog i olimpijskog šampiona, Norvešku.

HRVATSKA – RUMUNIJA 28-27(15-18)

Dobro su Hrvatice otvorile meč. U igri gde odbrane praktično nisu postojale posle pet minuta Hrvatska je vodila 5-2. Golovi su nastavili da se redjaju kao na traci, a do prvog izjednačenja Rumunke su došle kod 8-8 u 13.minutu. Dva minuta kasnije, povele su, prvo jedan, zatim i dva razlike (8-10). Canjuga je zatražio tajm-aut. Flaster na Penezić pravio je sve više problema hrvatskom napadu, Pislaru je skinula neke lopte i do kraja poluvremena, Rumunija je napravila +3(15-18). Podatak da se ne zna koje je isključenje za dva minuta bilo „smešnije“ (isključene Horvat i Varzaru), govori u prilog činejnice da se odbrana ni na jednoj, ni na drugoj strani jednostavno nije igrala na potrebnom nivou.

Stvari su se po pitanju odbrane znatno promenile u drugom poluvremenu, jer je učinak u napadu obe reprezentacije bio dosta slabiji. Rumunke otvaraju drugi deo novim golom i povećavaju prednost na 19-15, ali Hrvatska odgovara na izazov i postiže pet golova u seriji za 19-20. Fiera vraća ravnotežu, ali i Penezić donosi novu prednost šestim golom, u tom trenutku iz šestog pokušaja. Tada se dešava nešto neuobičajeno i meč se prekida na dobrih 10 minuta jer je glavni semafor ostao bez struje, a igračice se trude da ostanu zagrejane i fokusirane na meč. Izgledalo je da je prekid više prijao Rumunkama jer Amarei u nastavku pravi puno problema i sa tri uzastopna gola drži prednost na strani svoje reprezentacije, ali Ježić i Franić ne dozvoljavaju prerano slavlje Rumunki. U poslednjih pet minuta Hrvatska je unela -2(25-27), ali nije posustajala. U igri nerava i koncentracije, gde je svaka lopta odlučivala, mirnija je bila Hrvatska. Prvo je Franić pogodila za 26-27, Grubišić u narednom napadu odbranila ključnu loptu, a Milanović-Litre pogodila za izjenačenje. Grešku Rumunki u napadu, materijalizovala je Franić golom iz penala za 28-27 na manje od dva minuta pre kraja što je posle neuspešnog napada Rumunki i ostao konačan rezultat.