I Šveđanke pobedile Nemice! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet I Šveđanke pobedile Nemice!

I Šveđanke pobedile Nemice!

Četvrto kolo Olimpijskog turnira u ženskoj konkurenciji obeležili su zanimljivi rezultati, naročito u grupi B. Nemačka je nastavila neslavni niz poraza i u susretu sa Švedskom i samo joj pobeda u poslednjem kolu nad Rusijom može doneti plasman u četvrtfinale i to uz više kombinacija. Brazilke su danas napravile iznenađenje pobedom nad Korejom i same odlučuju o daljem plasmanu. Rusija je i pored problema sa povređenim igračicama pobedila Mađarsku zahvaljujući odličnom izdanju u drugom poluvremenu. Norveška je, baš kao i Rumunija nastavila furiozni niz pregazivši Francusku odnosno Angolu i u poslednjem kolu ih očekuje međusobni susret koji će odlučiti o prvom mestu u grupi A.

Grupa A

Kolo pre kraja takmičenja u grupi A plasman u ¼ finale obezbedile su Norveška, Rumunija i Francuska, dok se za četvrto mesto bore Kazahstan i Kina. Hit Svetskog prvenstva u Francuskoj, reprezentacija Angole jedina nema šansu za prolaz dalje. Jedine dve neporažene reprezentacije, Norveške i Rumunije, odigraće utakmicu za prvo mesto i prestiž u poslednjem kolu.

Kazahstan- Kina 29-26(14-10)

Francuska – Norveška 24-34(12-15)

Rumunija – Angola 28-23(16-7)

Grupa B

U grupi B siguran plasman su obezbedile Rusija, Koreja i Mađarska, a situacija je maksimalno napeta jer će se za četvrtu poziciju u poslednjem kolu boriti i Brazil i Švedska i Nemačka. Nemice su ponovo ostale bez bodova u poslednjem minutu susreta sa Švedskom pošto je Teresa Utkovic pogodila za pobedu 27-26. Brazil je u pobedi nad Korejom nastavio sa dobrim igrama u Pekingu, naročito u prvom poluvremunu kada je odlično krilo Nascimento i postigla 6 od svojih 9 golova. Ruskinje su u zanimljivoj utakmici pobedile Mađarice uz odlični učinak bekovskog tria Postnova, Bliznova i Polenova.

Nemačka-Švedska 27-26(13-13)

Brazil – Koreja 33-32(17-12)

Mađarska – Rusija 24-33(15-16)