Itxako u finalu ženske Lige šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Itxako u finalu ženske Lige šampiona!

Itxako u finalu ženske Lige šampiona!

soitRukometašice španskog Itxaka načinile su istorijski uspeh plasmanom u finale najelitnijeg takmičenja. One su u revanš susretu polufinala igrale 24:24(10:12) sa Đerom i zbog pobede u prvom susretu (26:21) prolaze dalje. Najefikasnije u ekipi Đera bile su Anita Gorbicz sa 8 i Agnes Hornyak sa 4 golova. Kod Itxaka, Jessica Alonso upisala je 7 golova, a Sandy Barbosa 5 golova.

Dosta grešaka na obe strane nagoveštavao je napet duel. Prvu i jedinu prednost Đer je imao od 2:1 u 8.minutu meča, kada Itxako preuzima prednost. Zanimljivo je da su već do 12. minuta treneri obeju ekipa dobili žute kartone zbog žustrih prigovora na suđenje. Gošće su igrale fantastičnu odbranu na čelu sa golmanom Silvijom Navaro. Mađarice su uglavnom jurile prednost i uspele da stignu samo do izjednačenja od 4:4 i 8:8. Prva zvezda mađarskog tima, Anita Gorbicz nije imala svoj dan, što se odrazilo i na njene saigračice u prvom delu susreta. Na kraju, Itxako je na odmor otišao sa plus dva gola prednosti.

Gorbicz je proradila u drugom poluvremenu, ali je ostala bez prave podrške ostalih igračica. Još ako se uzme u obzir da ni Palinger ni Haraldsen nisu branile na nivou, eliminacija Mađarica se mogla i naslutiti. S druge strane, odlična taktika i čvrsta odbrana bile su prevaga za španski sastav. Rukometašice Đera nisu imale ni sreće, jer su nebrojeno puta pogađale prečke i stative. Alonso i Barbosa bile su raspoložene za golove u timu Itxaka, pa kako je vreme odmicalo tako je bilo sve manje nade da Đer može do preokreta. Pet minuta pre kraja domaće dolaze do egal rezultata 21:21, ali snage za preokret i pobedu od više od pet golova razlike nije bilo. Đer nije opravdao ulogu favorita i Itxako je slavio istorijski plasman u finale Lige šampiona.

Gyori Audi Eto – Itxako Reyno de Navarra 24:24 (10:12)

GYOR: Gorbicz 8, Bradeanu 1, Amorim 2, Hornyak 4, Verten 2, Mravikova 2, Kovacsics 2, Mayer 1, Gros 2.

ITXAKO: Pinedo 1, Aguilar 3, Alonso 7, Turey 3, Barbosa 5, Egzokue 1, Soit 2, Pena 1, Fernandez 1.

Photo by: itxako.com