Jagodinke deklasirale Metalurg - Noveska: "Hladan hotel - Nema tople vode" - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Jagodinke deklasirale Metalurg – Noveska: "Hladan hotel – Nema tople vode"

Jagodinke deklasirale Metalurg – Noveska: "Hladan hotel – Nema tople vode"

Makedonski šampion Metalurg, učesnik KPK EHF i regionalne lige, u subotu veče u hali Jasa u Jagodininije mogao da se odupre naletima domaćih rukometašica, koje su uz podršku preko 2.000 navijača,  pobedile sa neverovatnih 30:18 (13:10). Pre jakih i favorizovanih Skopljanki u hali Jasa pala je moskovska Zvezda, osvajač lige šampiona.

– Ovo je bila veoma dobra utakmica. Odigrali smo u visokom ritmu svih 60 minuta, svaka devojka je pružila svoj maksimum. Nastavili smo tamo gde smo stali pre mesec dana, pored nekoliko prijateljskih utakmica, ovo je bila prava provera  pred nastavak prvenstva, kazala je plejmejker Jagodinki Marina Živković.

Iz utakmice u u utakmicu rukometašice Jagodine opravdavaju epitet da su pravo osveženje u rukometnom svilu Srbije,te da se samo teškim,odgovornim i poštenim radom može doći do svekolikog ozdravljenja rukometa na ovom prostorima, jer samo takav način rada garantuje svetlo na kraju mračnog decenijskog tunela. A to je ujedno i recept za posetu utkamicama, jer sa tribina hale u Jagodini navija uvek oko 2.000 gledalaca, što je poseta koju nemaju ni fudbalski superligaši. Naravno više nije ni iznenađenje da favoriti i šampioni padaju na kolena pred rukometašicama Jagodine, ostao je još samo Zaječara da položi oružje. Makedonske rukometašice su razloge za visok poraz potražile u svojim greškama, ali i hladnom hotelu.

-Kad se pobedi utisak je dobar, ali posle poraza nemam šta drugo ga kažem osim da smo imale stvarno jako loš dan. Krivica je potpuno naša, mislim na igračice koje su nastupile. Tačno znamo šta igramo na terenu, a to nismo radile. Bile smo nedorečene na terenu, međutim, imamo veoma dobru organiziciju u našem klubu, kao i fenomenalne uslove za rad. Prespavale smo u hotelu koji je bio hladan i bez tople vode, to su objektivni uslovi koji su uticali na naš poraz. Veliki deo devojaka je to podneo veoma loše, to nije krivica kluba domaćina, već hotela. To je možda uticalo da ne damo sve od sebe na terenu. Prebrodićemo trenutnu krizu, jer smo mi veliki klub i ekipa. Svakako nećemo ovde stati, imamo velike planove i podrazumeva se da ćemo opravdati poverenje uprave i ono što je uloženo u nas, ističe najbolja igračica Metalurga Danijela Noveska.

Jagodinke su utakmicu 6. kola regionalne lige počele veoma slabo, dok su iskusnije Skopljanke koristile njihove početničke greške i povećavale prednost koja je u 8 minutu glasila 1:4. Međutim, tada počinje preokret, Jagodinke su se trgle i u 14 minutu izjednačile na 4:4, a u 20. povele 7:6, da bi se na poluvreme otišlo sa 13:10. U nastavku meča samo je jedna ekipa bila na terenu. Odbrana Jagodinki je  predstavljala nepremostiv bedem za napad Metalurga. Dragica Tatalović je odbranila nekoliko zicera i upisala 23 dodbrane, Marija Lojpur generalski je komandaovala odbranom,a u napadu sprocentno koristila sve šanse i postigla četiri gola, dok je Dijana Radojević predstavljala stalnu pretnju za napad Metalurga, jer je osvojila nekoliko nekoliko lopti i iz kontri i sa krila postigla 6 golova. To je dodatno motivisalo domaću ekip,u koje je igrala nošena ovacijama 2.000 gledalaca, a igračice Metalurga su sve više tonule u sivilo i činile početničke greške. Pri kraju utakmice treneri su šansu pružili svim igračicama sa klupe, ali to nije uticalo na rezultat, koji se povećavao iz minuta u minut do konačnih 30:18.

JAGODINA-METALURG 30:18(13:10)
Jagodina: Hala Jasa-gledalaca 2.000
Igračica utakmice: Dijana Radojević-Jagodina
Jagodina: Ušljebrka, Miladinović, Goudijabi 1, Stevanović, Radojević 6,Živković 4,Milošević 1,Jevtić 2, Tatalović, Janjić 1, Tasić 4, Lojpur 4, Dmitrović 7.