Jagodinke protiv ruske Zvezde žele "najbolji rukomet" - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Jagodinke protiv ruske Zvezde žele "najbolji rukomet"

Jagodinke protiv ruske Zvezde žele "najbolji rukomet"

Rukometašice Jagodine u revanš meču 2. Kola Winers kupa EHF u subotu dočekuju Zvezdu iz Moskve. Rezultat iz Moskve 31:21 (18:7)  im ne daje velike šanse za prolazak u naredno kola, ali nada umire poslednja, pa u skladu sa tim i rukometašice Jagodine dočekuju favorizovane Ruskinje.

-Krajnji rezultat utakmice u Moskvi može da zavara, jer je reč o dva sasvim različita poluvremena. U prvom smo previše respektovali Ruskinje i zavšili sa minusom od 11 golova razlike, a već u drugom pokazali da možemo ne samo da igramo već i da ih pobedimo sa golom razlike na njihovom terenu. Međutim, gol razlika je velika i mi ćemo se truditi da prikažemo naš najbolji rukomet, jer očekujemo podršku pune hale ljubitelja ovog sporta iz cele Srbije, kazala je direktorka kluba Maja Jelenković.

Zvezda je veoma snažna ekipa, koja pored bogate prošlosti ima u svojim redovima sve same reprezentativke Rusije, koje su da podsetimo osvojile pre dve nedelje Svetski kup u Danskoj. Zvezda je veliki favorit u ovoj utakmici.

-Jasno nam je bilo i pre utakmice sa Ruskinjam da su veoma jake,one su favoriti u revanšu u Jagodini. Ali, favoriti uvek ne pobeđuju, to treba da pokažu na terenu. Igraćemo utakmicu u punoj hali i ta pomoć će biti presudna za krajnji ishod utakmice. Devojke su na osnovu drugog poluvremena shvatile da mogu ravnopravno da se nose sa Ruskinjama, pa čak i da budu bolje. Imaćemo sasvim drugačiji pristup u revanšu. Očekujem najbolju igru i dobar rezultat, rekao je trener Zoran Ivić.

Igračice Jagodine su takođe optimisti pred meč sa Zvezdom.

– Moramo biti svesni da nas očekuje teška utakmica. Najbitnije je da od početka uđemo jako u utakmicu, odigramo odgovorno i disciplinovano, te damo svoj maksimum u 60 minuta, istakala je kapitenka Ivana Jevtić.
Jedna od najboljih igračica Jagodine Marija Janjić dodaje da se ima još 60 minuta igre i da je sve moguće, jer kako su Ruskinje pobedile, tako može i Jagodina do deset golova razlike.

-Drugo poluvreme se igra u Jgaodini, pred našom publikom. To je naš osmi igrač i očekujem da nas nose do pobede nad velikim klubom iz Moskve koji je pre dve godine bio pobednik lige šampiona, kazala je golmanka Beba Tatalović.

Utakmica se igra u subotu od 19 sati u hali Jasa u Jagodini. Ulaz za gledaoce  je besplatan.