Knjaz do pobede u poslednjim sekundama! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Knjaz do pobede u poslednjim sekundama!

Knjaz do pobede u poslednjim sekundama!

Aranđelovac je bio i ostao najneugodnije gostovanje u Srbiji godinama unazad! Knjaz Miloš je dobio izgubljenu utakmicu ili je Vrnjačka Banja izgubila dobijenu. Zavisi iz kog ugla gledate, ali sigurno da je sinoć u Aranđelovcu odigrana jedna kvalitetna i borbena utakmica u kojoj je tek u poslednjim sekundama odlučen pobednik. Maja Radojičić je golom iz koraka na isteku vremena donela oba boda Knjaz Milošu u pobedi 34-33(14-18). Ali, da vidimo kako su se stvari razvijale pre toga…

Prvo poluvreme pripalo je gošćama koje su organizovanim napadima Marine Živković lako dolazile do golova gde je Jelena Trifunović sa 9 golova bila nerešiv problem za odbranu Knjaza. Sa prednošću +4 šampionke Srbije su i otišle na odmor, 14-18.

Početak drugog dela Knjaz Miloš koristi da preko Katarine Vojčić i Maje Radojičić za samo 5 minuta stigne na -1(19-20). Uzvraća Banja u narednim minutima golovima Marine Dmitrović, Željke Nikolić i Marine Živković i vraća se maksimalnih +5 na konto gošći u 48.minutu(25-30). Usledio je period igre kada je svaki potez i svaka lopta odlučivala nešto. Gošće ostaju sa 4 igrača u polju što domaće koriste da dobrom odbranom stignu na samo gol zaostatka u narednim minutima. Ipak, gol prednosti je ostao i dalje na strani Banje sve do isključenja Trifunović u 54.minutu, kada Knjaz golovima Jasmine Kukić i Bojane Petrović stiže do 31-31, minut kasnije. Duško Milić uzima minut odmora, ali lopta je brzo oduzeta igračicama Banje zbog procene sudije o pasivnom napadu i Maja Radojičić u polukontri donosi prvu prednost Knjazu, 32-31. Golom iz penala Trifunović poravnava na 32-32, ali Kukić sjajnim golom ponovo podiže publiku na noge za 33-32. Flasteri na Trifunović i Dmitrović odsekli su delom napad Banje, ali Živković pronalazi put do gola i još jednog izjednačenja 33-33. Do kraja je ostalo 20 sekundi i Slobodan Jedoksić uzima tajm-aut posle koga Radojičić donosi veliko slavlje Knjeginjama na parketu i navijačima na tribinama sportskog centra „Šumadija.“

Ljubica Mihajilović, golmanka Knjaz Miloša:

-Prvenstveno čestitam ekipi Vrnjačke Banje na odličnoj partiji. Izuzetna utakmica, neizvesna do poslednjeg trenutka, ali spremale smo se za ovako nešto i emocije su bile jake tokom čitave nedelje. Mislim da je Knjaz Miloš poznat po jednoj homogenosti, kolegijalnosti i mislim da je tu ključ našeg uspeha.

Duško Milić, trener Vrnjačke Banje:

-Mogu samo da žalim. Smatram da nismo trebali da izgubimo jer smo igrali 45 minuta odlično, a sticaj okolnosti posle je doveo do toga da Knjaz dobije utakmicu. Neću reći da smo zaslužili da dobijemo, ali jesmo da uzmemo barem bod. Sve kako se odvijalo, ne mogu biti zadovoljan. Mojim curama čestitke, Knjazu čestitke na velikoj borbenosti i korektnom ponašanju svih aktera, ali opet ponavljam da nismo zaslužili da izgubimo utakmicu.

Slobodan Jedoksić, trener Knjaz Miloša:

-Mislim da smo osvojili, u stvari tvrdim, da smo osvojili dva jako velika boda, a vreme će pokazati da li sam u pravu. Mislim da je Banja jedna čvrtsa, homogena ekipa koja taktički zrelo igra i sa povratkom Zlate Paplacko to će biti sasvim drugačija ekipa. Osvojiti dva boda protiv prvaka države je velika stvar i nadam se da će moje devojke, ne večeras, ali sutra ili narednih dana shvatiti značaj ova dva boda. Možda je Duško u pravu kada kaže da nisu zaslužili da izgube utakmicu. Na tajm-autu sam rekao devojkama da do 59.59 drže loptu i tek tada može da se šutira. Maja Radojičić me nije poslušala, malo ranije je šutnula i pogodila. I da je bilo nerešeno, ne bih žalio jer mislim da smo zaslužili bod, a uzeli smo i dva. Sa 25-30, serijom 9-3 prelomili smo i dobili utakmicu. Čestitam mojoj ekipi na borbenosti u drugih 30 minuta, a Banji na zaista doboj igri.