Korak ka četvrtfinalu: I Tiringer pao u "Morači" - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Korak ka četvrtfinalu: I Tiringer pao u „Morači“

Korak ka četvrtfinalu: I Tiringer pao u „Morači“

Rukometašice Budućnosti ostvarile su veliki korak ka četvrtfinalu Lige šampiona, pošto su u drugom kolu Grupe 2 druge faze elitnog takmičenja na svom terenu porazile nemački Tiringer rezultatom 29:21 (15:12).

Crnogorski šampion je tako sačuvao stopostotan učinak u „Morači“ ove sezone – pre Tiringera, savladani su Mec, Bitighajm i Vajpers. Budućnost se učvrstila na četvrtom mestu u grupi koje vodi u četvrtfinale, sa četiri boda više od nemačkih timova Tirinera i Bitighajma.

Izabranice Dragana Adžića su veći deo posla obavile u prvom poluvremenu, koje su okončale sa pet golova prenosti. Čvrsta odbrana prozvela je niz kontra napada, a tečnim napadom u prvih 10 minuta nastavka otklonjena je poslednja dilema, kada je Budućnost u 40. minutu povela sa 22:14.

Najefikasnije kod Podgoričanki bile su Milena Raičević sa devet i Đurđina Malović sa sedam pogodaka, dok su Đurđina Jauković i Itana Grbić postigle po pet golova. Kod Nemica, bolje od ostalih bila je Iveta Luzumova sa 11.

Budućnost u sledećem kolu gostuje vodećem Vardaru, u subotu od 15.00.