KPK(žene): Budućnost na -6 u Norveškoj, Arslanagić izrešetala mrežu Zvezde! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet KPK(žene): Budućnost na -6 u Norveškoj, Arslanagić izrešetala mrežu Zvezde!

KPK(žene): Budućnost na -6 u Norveškoj, Arslanagić izrešetala mrežu Zvezde!

Maidinih 11 golova Zvezdi

KIF Vejen je u prvom meču ugostio rusku Zvezdu i posle puno problema u slamanju otpora čvrstih Ruskinja odneo pobedu 24-23(12-9). Slaba je nada da u Zvenigorodu sa izrazitim favoritom mogu sačuvati tu prednost, ali Dankinje neće u Rusiju otputovati sa belom zastavom. Daleko najefikasnija igračica na terenu bila je hrvatska internacionalka Maida Arslanagić koja je u mrežu Susline poslala čak 11 lopti, dok su u redovima Zvezde po 5 puta pogodile Postnova, Dmitrieva i Polenova.

Budućnost zaleđena na -6

Neprijatno iznenađenje priredile su rukometašice Budućnosti svojim navijačima pošto se sa gostovanja u Norveškoj posle prve utakmice četvrtfinala Kupa kupova vraćaju u Podgoricu sa minusom od šest golova, 28-26(12-13). "Crna rupa" u igri Podgoričanki i nedisciplina u napadu u prvih 10 minuta drugog poluvremena kada su dozvolile da Norvežanke naprave seriju 8-0 i odu sa 12-13 na 20-13, može skupo da ih košta. Ipak, nada još uvek živi i polufinale nije izgubljeno jer Budućnost još uvek može da slomi svakog protivnika, pa i Storhamar na parketu svoje "Morače".

Storhamar – Budućnost 28-22(12-13)

Storhamar: Liden, Loke 6, Rigelhuth 6, Johansen 5, Sundmoen 5, Jakobsen 3, Senstad 3, Birkeland, Boltomiuk, Jakobsen, Joranli, Lundastadsveen.

Budućnost: Knezović, Barjaktarović, Bulatović 5, Radović 4, Knežević 3, Đokić 2, Jovanović 2, Miljanić 2, Pecevska 2, Radičević 2, Horvat, Kindl, Mehmedović, Samoranski.

Za Ognjenović i Franić Norveška manje hladna

Mec je na gostovanju u Norveškoj prošao bolje od Budućnosti, iako je za protivnika imao mnogo zvučniju ekipu. Bjasen je pred revanš u Francuskoj skupio višak od četiri gola iako je na poluvremenu francuski šampion imao prednost, 31-27(14-16). Najefikasnije u redovima domaće ekipe bile su reprezentativke Svestad(7) i Frafjord(6), dok je u porazu Meca Kysucanova postigla 6. Ceca Ognjenović je utakmicu završila sa 4 gola, dok je Kristina Franić postigla jedan manje.