KPK(žene): KIF Vejen izbacio Zvezdu, Mec se provukao! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet KPK(žene): KIF Vejen izbacio Zvezdu, Mec se provukao!

KPK(žene): KIF Vejen izbacio Zvezdu, Mec se provukao!

kifRukometašice danskog Kif Vejena napravile su iznenađenje u četvrtfinalu Kupa Pobednika Kupova, pobedivši u revanšu rusku Zvezdu na njenom terenu rezultatom 26:28(13:16). Danske rukometašice su i u prvoj utakmici bile bolje rezultatom 24:23 i sasvim zasluženo  se našle u polufinalu renomiranog takmičenja.

Igračice Kif Vejena su i u revanšu pokazale veliko zalaganje i rezultat je od samog starta bio na njihovoj strani. U desetom minutu je bilo 5:6, da bi do poluvremena prednost porasla do +3.

Zvezda je u nastavku pripretila tek u 42 minutu, kada je došla do minusa od dva gola, 19:21, ali novom serijom golova danska ekipa povećava prednost. Još jednom su domaće pokušale da načine prekoret, ali sve što su uspele je da ublaže poraz. Veliki hendikep za domaći tim u revanšu sigurno je bio i odsustvo oba klasična kreatora igre, pošto je Irina Poltorockaja odavno povređena, a Ekatarina Andrjušina je kažnjena zabranom igranja jedne utakmice od strane disciplinske komisije EHF-a zbog direktnog crvenog kartona iz prvog meča.

Zvezda – KIF Vejen 26-28(13-16)

Zvezda Zvenigorod: Elena Polenova 5, Oxana Koroliova 4, Liudmila Postnova 4, Ekaterina Vetkova 4, Irina Baranovskala 3, Elena Dmitrieva 3, Anna Vinogradova 2, Tatiana Dronina 1
KIF Vejen: Louise Svalastog 6, Maura Visser 6, Stefanie Melbeck 5, Louise Føns 3, Maida Arslanagić 3, Young Sook-Huh 3, Susanne Kastrup 2

Mec se provukao do polufinala!

Zbog više golova postignutih u gostima, francuske šampionke večeras slave plasman u polufinale Kupa pobednika kupova. Prvi meč u Norveškoj, Mec je izgubio 27-31, ali je uspeo da u revanšu odigra pametno u završnici i sačuva prednost koja ga vodi u borbu za trofej. Ognjenović i Pineau su bile najefikasnije u redovima Meca, dok su dosta dobre partije prikazale golmanke obe ekipe, Leynard i Grimsbo.

Mec –  Byasen 24-20 (13-9)

Mec: Leynaud (15 odbrana), Darleux (1 odbrana), Kysucanova (2 / 7), Guehl (1 / 2), Francis (0 / 3), Pineau (5 / 8), Abdellahi Piejos (2 / 2), Ayglon (4 / 7), Wendling (1 / 1), Franić (3 / 6), Ognjenović (5 / 6), Pal ( 0 / 2), Horáček (2 / 3)

Byåsen: Grimsbo (17 odbrana), Andreassen, Frafjord (4), Wibe (1), Harsaker (2), Lorentsen, Alstad (2), Henriksen, Svestad (1), Molida (2), Toumi (1), Zamorski (5), Herrem (1)