Krim izbacio Lokomotivu, Budućnost ispala! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Krim izbacio Lokomotivu, Budućnost ispala!

Krim izbacio Lokomotivu, Budućnost ispala!

Evropski vikend nije doneo mnogo radosti klubovima sa Balkana. Najveće iznenadjenje je svakako eliminacija podgoričke Budućnosti iz daljeg takmičenja u Kupu Kupova. Krim se provukao na gostovanju Lokomotivi u Zagrebu i zahvaljujući prednosti iz prvog meča prošao medju osam najboljih. Srpski ekipe Dinamo i Kikinda zabeležili su poraze i završili takmičenje za ovu sezonu.

Kup Kupova

Akaba Bera Bera – Budućnost 33:27 (15:16)

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo loš ishod za crnogorsku ekipu. Kontrolisale su veći deo poluvremena i imale prednost. Pogadjale su Bulatović, Dragutinović i prednost je u 25 minutu došla do +5(15-10). Ali tu je bio i početak kraja. Serijom 5-0 uporne Španjolke dolaze do izjednačenja 15-15. Ipak golom Radičević Budućnost odlazi na odmor sa minimalnom prednošću. Drugo poluvreme donelo je veliki pad u igri, puno grešaka u napadu i kulminaciju u 48. minutu kada su domaće igračice došle do velikih +5(26-21). Do kraja se ništa nije promenilo, prednost je sačuvana i slavlje domaćih igračica je moglo da počne. Još jedna odlicna partija desnog beka reprezentacije Srbije Kaće Bulatović koja je bila prvi strelac ekipe sa 8 golova, dok je Andjela Dragutinović je postigla 6. Los utisak posle prvog susreta i suspenzija Ane Radovic sigurno su se negativno odrazili na psiholoskom planu sto je za posledicu imalo neocekivanu eliminaciju iz daljeg toka takmicenja.

Lokomotiva – Krim Mercator 30:25 (19:10)

Lokomotiva je odlično otvorila susret i brzo povela 5-0, nešto kasnije i 8-2. Prednost je rasla, a igračice Krima nikako nisu imale rešenja za odbranu Zagrebčanki. U 21. minutu bilo je maksimalnih +9 kod 14-5 i ta prednost se zadržala do poluvremena(19-10). U drugom delu Slovenke su popravile igru u napadu i uspele da se vrate u meč. Deset minuta pre kraja stižu do podnošljivih minus 3(27-24), ali Lokomotiva ne staje. Do kraja su primile samo jedan gol, ali u poslednjem napadu nisu uspele da postignu gol koji bi ih odveo medju osam najboljih u Kupu Kupova. Krim je srećno, ali svakako zasluženo nastavio svoj evropski put.Najbolji strelci Lokomotive bile su Pušić i Peraica sa po 6 golova koliko je u ekipi Krima postigla Vergeljuk .

EHF Kup

Metz – Dinamo 30-27(20-10)

Pančevački Dinamo je očekivano poražen i u drugom susretu u Francuskoj. Sve je bilo rešeno još u prvom delu kada je Metcz stekao velikih 10 golova prednosti. Mnogo problema u napadu Dinama, odbrana nedovoljno agresivna i pokretljiva za zahteve ovakvih mečeva. Najefikasnije u ekipi Dinama nile su Iva Pokrajac (6), Bilja Balać (5) i Tijana Perušina (5).

Knjaz Miloš – Dunafer 29-43 (11-20)

Srpski šampion je doživeo ubedljiv poraz od Dunafera u Madjarskoj gde je takodje formalno bio domaćin. Osim dobrih početnih 5-5, Knjaz nije imao drugu šansu za izjednačenje jer je prednost Dunafera samo rasla(najveća je bila kod 22-40, čak +18).Mortel (9), Lovasz (9) i Ferling(7) su zatrpale gol Knjaz Miloša za pobedu svog tima rezultatom 43-29. Revanš se igra sutra mada je i pre ovog susreta bilo jasno da Knjaz ne može ravnopravno da parira drugoplasiranoj ekipi madjarskog šampionata.

Čelendž Kup

Bratislava – Kikinda 23-18(11-8)

Slovačka Bratislava zaustavila je rukometašice Kikinde na putu ka 1/4 finala Chaleng Kupa. U revanš meču odigranom u Bratislavi slavile su domaće igračice rezultatom 23-18(11-8). Povele su domaće igračice 4-2, 5-3, Kikinda je ubrzo izjednačila na 5-5 ali to je bilo i poslednje izjedačenje. Do poluvremena je Bratislava postigla šest, a primila samo tri gola za 11-8. U drugom delu su odmah povećale prednost na 14-8 i do kraja se vodila velika borba za svaki gol. Na kraju pet razlike za Slovakinje koje nastavljaju svoj evropski put medju 8 najboljih. Najviše golova u ekipi Kikinde postigle su Tanja Mišković(7) i Dijana Števin(5).

Radnički Petrol – Valur Reykjavik 26 – 31 (12-16)

Prvi meč odigran na Islandu u kome je Radnički formalno bio domaćin doneo je i prvi poraz naše ekipe. Tim sa Islanda je osim domaćeg terena imao i raspoložene sestre Kristin koje su zajedno postigle 13 golova. Beogradski tim je u drugom poluvremenu uspeo da stigne do izjednačenja kod 19-19 ali ne i da ostane na tom nivou. Usledio je ponovni pad u igri koji je doneo teško dostižnih 5 golova pred sutrašnji susret.