Krim pobedio Budućnost! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Krim pobedio Budućnost!

Krim pobedio Budućnost!

Utakmica između Krima i Budućnosti bila je isuviše važna da bi bila lepa za gledanje. Ni za igru nije bila bolja. Posle 60 minuta tako „teškog“ rukometa Krim je došao do prvih bodova, na kraju ubedljivo pobedivši Podgoričanke 35-28(15-14). Stefanišin je odradila ogroman posao sa 17 odbrana, a Vergeljuk i Golubić su sa izuzetno visokim procentom šuta postigle po 8 golova. Na drugoj strani Bulatović(8) je zaustavljena sa samo tri gola iz igre, a Knežević je sa 6 golova bila jedina koja je uvek iznova pokušavala da se probije do gola.

Gošće su ponovo istrčale na teren bez kapitena Jovanović i motora Radović. Sam početak sa dosta grešaka na obe strane nagovestio je da će ih biti svo vreme. I bilo ih je, čak i previše. Krim je krenuo sa duboko postavljenom odbranom što je proizvelo pozitivan efekat. Posle niza greški gošći, Krim je brzim golovima iz kontri već u 8 minutu došao do 5-1 i naterao trenera Žigu da uzme tajm-aut. Imao je svrhe, Knežević je pogodila, odmah zatim i Vlahović i Bulatović i razlika je smanjena. Zahvaljujući odbranama Knezović pred kraj poluvremena i greškama igračica Krima, Budućnost je ulaskom Ambroš i golovima Kindl sa igračem manje došla do prvog izjednačenja 12-12. Damnjanović je vratila prednost, ali su ipak Radičević i Bulatović donele prvu prednost gošćama 13-14. Mortel je poravnala iz penala, a Vergeljuk u karakterističnom prodoru povela ekipu na poluvreme sa +1. Pandžić je u poslednjim sekundama poluvremena skinula zicer Radičević i sačuvala 15-14.

I drugo poluvreme počelo je klackalicom. Vergeljuk je držala Krim u napadu, kasnije joj se priključile Mortel i Golubić, a Bulatović je uz pomoć Knežević održavala ravnotežu(17-17; 18-18;19-19; 20-20). Na večeras, neuobičajeno za videti, nerazigranom Lekić, Budućnost je ili igrala flaster ili jako agresivnu odbranu, ali je to otvorilo prostor za desnu stranu napada gde su zablistale Vergeljuk i Golubić. U 41. minutu slovenački šampion je došao do +2(22-20), neki minut kasnije i do +4. Zahvaljujući razbranjenoj Stefanišin koja je do kraja pokrivala sve greške saigračica svojim odbranama više nije bilo izjednačenja. Izlazak Bulatović iz igre posle pada(pre nje i Grozdanić je napustila teren sa bolnom grimansom) samo je ubrzao Krimov put ka bodovima. Na kraju, možda i previsoka razlika za ono što smo videli, ono što se beleži u ovoj utakmici su bodovi koji su ostavili Slovenke u igri za plasmanom u polufinale.

Krim Merkator – Budućnost T-Mobile 35-28(15-14)

Krim: Cerar, Golubić 8, Vergeljuk 8, Mavsar 2, Damnjanović 1, Stefanišin (17 odbrana), Bodnjeva 1, Varlec 1, Pandžić (1 odbrana), Oder, Argenti, Zrnec 4, Lekić 3(2), Mörtel 7(5)
Budućnost: Miljanić, Radičević 2, Ambroš 1, Dragutinović 2, Vlahović 1, Kindl 3, Djurović 2, Milenković (4 odbrane), Barjaktarović, Grozdanić 1, Lazović 2, Bulatović 8(5), Knezović (10 odbrana), Knežević 6