Krimu drama u Ljubljani, remi u Podgorici! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Krimu drama u Ljubljani, remi u Podgorici!

Krimu drama u Ljubljani, remi u Podgorici!

Golovima efikasne Andree Lekić iz penala u poslednja dva minuta Krim je iz minusa 33-34, došao do vredne pobede nad Oltčimom 35-34 u krajnje neizvesnom meču u Ljubljani. Velika tenzija bila je prisutna svih 60 minuta, a napetost je popustila tek kada je sa poslednjim sekundama šut Fiere završio preko gola Stefanišin i kada je počelo veliko i zasluženo slavlje igračica i navijača u Ljubljani. Pobeda je Krimovkama donele bodove koji ih stavljaju u poziciju da same odlučuju o plasmanu u polufinale u poslednja dva kola na gostovanjima Đeru i Budućnosti. U drugom meču grupe odigranom u Podgorici, Budućnost i Đer su odigrali nerešeno 26-26 i tako zakomplikovali situaciju u grupi gde su sada sve četiri ekipe ostale u igri za polufinalom.

Krim je otvorio utakmicu jakom, agresivnom odbranom ka bekovima Oltčima što im je u prvih pet minuta odmah donelo brze golove Lekić i Golubić i startno vođstvo 4-1. Rumunke su uzvratile preko Manee i Elisei, ali tada je Stefanišin odbranama ponovo omogućila brze golove preko Oder i Damnjanović za 11-7 kada je trener Radu zatražio tajm-aut(14.min). Ipak, Krim je zadržao prednost, u 27 minutu imao 17-12, ali je posle tajm-auta Marte Bon, Elisei povukla Oltčim do 17-15 na poluvremenu.

Ulaskom Pidpalove i Gatzel u drugom delu i odbranama Dinu, Oltčim je odmah neutralisao vođstvo Krima, poveo 18-20 i do samog kraja se igralo gol za gol gde prednost obe ekipe nije prelazila +2. Mörtel je počela da pogađa za Krim, ali su Fiera i Manea postale teško uhvatljive. U poslednjih 10 minuta Oltčim je ušao sa +2(30-32), ali su Vergeljuk, Mörtel i Lekić uz pomoć Stefanišin na golu i Bodnjeve u napadu(iznudila 3 penala u tom periodu) preokrenule rezultat i povele ekipu ka pobedi.

Krim Mercator – Oltčim 35:34 (17:15)
Krim Mercator: Cerar¸4, Golubić 3, Vergeljuk 3, Mavsar, Damnjanović 3, Stefanišin (14 odbrana), Vidic, Bodnjeva 2, Varlec, Pandžić (2 odbrane), Oder 4, Zrnec, Lekić 9(5), Mörtel 7(1)
Oltchim Valcea: Pidpalova 3, Puscasu 2, Gatzel 2, Luca 4, Ardean Elisei 9(6), Dinu (13 odbrana), Maier 6, Fiera 4, Tolnat, Manea 4, Szucu, Borbas, Berehoui, Lecusanu

Andrea Lekić bila je neprelazna u odbrani i najefikasnija u napadu:“ Borile smo se svih 60 minuta, pokazale svoju snagu i zasluženo pobedile. Rumunke su se sporije vraćale u odbranu što smo iskoristili da brzim centrom i situacijama iz polukontri dođemo do puno lakih golova. Agresivnom odbranom 5-1 nismo dozvolili da se njihovi bekovi razigraju, nisu se snalazile najbolje u toj situaciji i to je bio ključ. Drago mi je i srećna sam što smo još jednom pokazale da se ravnopravno možemo igrati i pobediti najbolje ekipe u Evropi.“

Dinu nije imala svoje veče u Ljubljani za razliku od utakmice u Rumuniji, a Dijana Golubić nam je rekla i zašto: „Više smo pazili kako šutiramo, bolje smo se pripremili, mada ne mogu reći da Dinu večeras nije dobro branila. Naša jaka odbrana donela nam je prostor za bržu realizaciju i mi so to iskoristili naročito u prvom poluvremenu. Videli ste koliko je bila teška utakmica i zasluženo smo pobedile.„

Sanja Damnjanović je bila stub odbrane u prvom poluvremenu, a kao i ostatak ekipe posle utakmice bila je okupiana od strane devojčica koje su tražile autograme na terenu dvorane na Kodeljevu: „Mislim da smo u samom pristupu utakmici bile u prednosti jer smo od starta igrale jaku odbranu sa posebnom pažnjom na njihovoj najboljoj igračici Lukusanu koja nije dala ni jedan gol. Sve devojke zaslužuju pohvale, sve su dobro igrale i pobeda je došla kao nagrada za uloženi trud celog tima.“

TABELA: Đer 6, Oltčim 4, Krim 4, Budućnost 3