Kup Srbije: Naisa i Knjaz za trofej! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Kup Srbije: Naisa i Knjaz za trofej!

Kup Srbije: Naisa i Knjaz za trofej!

U finalu Kupa Srbije u Jagodini od 19 časova, sastaće se Naisa i Knjaz Miloš. Dve favorizovane ekipe nisu imale zadatak iste težine u polufinalu. Dok je Naisa bez ikakvih problema savladala Medicinar 28:14 (13:7), dotle je viđena odlična utakmica i prava drama u susretu Knjaz Miloša i Čačka, koji su Aranđelovčanke dobile posle dva produžetka 34:33 – 31:31 (17:14).

Naisa je bez problema savladala Medicinar. Početno vođstvo Šapčanki od 3:2 u osmom minutu, bila je jedina pretnja za branioca trofeja u Kupu, koji je ubrzo poveo sa 8:3, što je već bio nagoveštaj ubedljive pobede. Iako nisu blistale u napadu, Nišlijke su prevashodno igrom u odbrani napravile veliku razliku, koju su u drugom poluvremenu održavala, tako da je meč završen sa velikih 14 golova razlike, što je i objektivno stanje na terenu.

Drugi meč je doneo mnogo više uzbuđenja za 500 gledalaca u jagodinskoj hali "JASSA". Viđena je velika borba do samog kraja, 70 minuta dobrog rukometa i na kraju, pobeda favorizovane ekipe Knjaz Miloša (Kuharović 7, Pavlović i Mihailović po 6). Utakmica je počela apsolutnom dominacijom ekipe iz Aranđelovca, o čemu svedoči i prednost od 10:4 u 12. minutu. Ipak, nakon tajm-auta, Čačak se preko Vučković i Kuridže (po 10 golova), uz pomoć fenomenalne Tošović (18 odbrana) na golu, vraća u egal, na 9:10. Izabranice trenera Jedoksića prave osetniju prednost i na odmor odlaze sa 17:14.

Drugo poluvreme druga priča. Izuzetno motivisane Čačanke, uz pomoć sjajnog golmana i dobre odbrane, dolaze u vođstvo po prvi put u 45. minutu. Od tada one diktiraju tempo utakmice. Imaju 28:26 u 55. minutu, da bi se Knjaz vratio na 28:28 dva minuta kasnije. Igra se gol za gol. Čačak postiže gol za 31:30 na dvadeset sekundi pre kraja, ali u poslednjem napadu, šest sekundi pre kraja, iz sedmerca, Knjaz dolazi do produžetaka.

Produžeci su doneli bespoštednu borbu. Ustreptala publika u Jagodini, stavila se na stranu ekipe Čačka, ali to nije bilo dovoljno budući da su Aranđelovčanke došle do velikog finala, odbranivši se u poslednja tri minuta drugog produžetka, 34:33.

Svetislav Jovanović, trener Naise:

-Pokazali smo da smo jača ekipa od Medicinara, ali kao što sam rekao i pre utakmice, ovo je Kup takmičenje. Ne treba se opustiti pre vremena, ali mi je jako bitno da su devojke ovo shvatile maksimalno ozbiljno. Drago mi je da su sve igrale i što sam uspeo da rasporedim snagu i sačuvam svežinu za sutrašnje finale. U finalu bih voleo više Čačak, ali Bože moj, videćemo ko će pobediti.

Slobodan Jedoksić, trener Knjaz Miloša:

– Ja sam očekivao da bude teško. Mislim da smo platili isuviše visoku cenu ulaska u finale i u ovom trenutku, na neki način mi je žao što sam vratio Jasminu u igru. Čačak je isuviše žustro i motivisano ušao u igru sa željom da pobedi i meni je žao što je utakmica poprimila ovakav karakter na kraju. Došlo je i do jedne teške povrede. Nadam se da nije došlo do preloma. Distorzija je bila žestoka, ali su bili doktori na tribinama, koji su vratili lakat na mesto. Gips joj verovatno sleduje, ali se nadam da ništa nije ozbiljnije.

Naisa vas čeka u finalu?

– Posle ovako teške utakmice, jasno je da je Naisa favorit. Devojke su padale od grčeva na terenu. Opet, igra se sat vremena, pokušaćemo da im pariramo koliko možemo, ali one su maltene, jednom nogom na postolju.