Kup Srbije(žene): Kikinda jedva do polufinala, Zaječar i Vrnjačka Banja lagano! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Kup Srbije(žene): Kikinda jedva do polufinala, Zaječar i Vrnjačka Banja lagano!

Kup Srbije(žene): Kikinda jedva do polufinala, Zaječar i Vrnjačka Banja lagano!

Finalni turnir Kupa Srbije u konkurenciji rukometašica zakazan je za 1. i 2.maj u Zaječaru. Sreda je bila rezervisana za odigravanje tri četvrtfinalna susreta u Beogradu. Kikinda je mnogo teže nego što se očekivalo obezbedila plasman na finalni turnir pošto je tek u poslednjem minutu došla do pobede nad Crvenom Zvezdom na Banjici, 36-35.

Utakmicu je osim velikog broja golova obeležio i veliki broj prekida, isključenja i neuobičajeno veliki broj dosuđenih penala. Rezultatsku klackalicu i igru gol za gol, prekinula je Zvezda serijom sredinom poluvremena najviše zahvaljujući sjajnim odbranama Marije Čolić koje su saigračice lepo koristile u zamislima Kristine Liščević. Kada je na isteku 50.minuta na semaforu stajalo +5(34-29) za Zvezdu, retko ko nije pomislio da je na pomolu iznenađenje. Nisu tako mislile Kikinđanke jer su Kresoja, Krpež, Števin i Matić uz pomoć Almažan donele izjednačenje 35-35 u 58.minutu, da bi Đorđević u nervoznoj završnici pogodila penal za 35-36. Zvezdi je ostalo nekih 40-tak sekundi da dođe do eventualnog izjednačujućeg gola, ali je taj poslednji napad jako slabo išao bez pomoći Liščević koja je minut ranije ozbiljno povredila šaku leve ruke.

Zaječar nije imao težak zadatak na gostovanju Radničkom jer mlada ekipa sa Krsta nije uspela da ponovi dobro izdanje iz prvenstvenog susreta prošle nedelje. Samo šest golova u gotovo tve trećine meča govorilo je o odnosu snaga na terenu, tako da su buduće šampionke Srbije na kraju odnele ubedljivu pobedu 37-20(15-6).

Aktuelne šampionke iz Vrnjačke Banje koje se već duže vreme nalaze u nezavidnoj finansijskoj i organizacionoj situaciji, ipak su lako izašle na kraj sa jednom od najboljih ekipa Prve lige Srbije, Cepelinom, 46-20(23-10).

Trofej Kupa Srbije inače brani niška Naisa koja će u četvrtak u Aranđelovcu sa Knjaz Milošem odigrati meč koji će odlučiti o poslednjem putniku na finalni turnir u Zaječar.