Larvik na plus dva – Odluka u Pamploni - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Larvik na plus dva – Odluka u Pamploni

Larvik na plus dva – Odluka u Pamploni

itxRukometašice norveškog Larvika savladale su španski Itxako sa 23:21(8:9) u prvoj utakmici finala Lige šampiona. Najefikasnije kod domaćih bile su Tonje Larsen sa 8 golova i Heidi Loke sa 6 golova. U gostujućem timu Karmen Martin upisala je 5 golova, a Alexandrina Barbosa 4 golova.

Početak utakmice obilovao je nervozom igračica i  Larvika i Itxaka, kao i brojnim tehničkim greškama, pa zato Larvik prvi pogodak postiže tek u 3 minutu, a Itxako u 5 minutu. Predvođene raspucanom Barbosom i na golu sjajnom Navaro, gošće dolaze do prednosti od 1:3. Larvik je uspevao da prati ritam koji su nametnule Španjolke i bile su u zaostatku od jednog gola minusa. A za mali broj golova najzaslužnije su i Navaro i Leganger, kao i previše promašenih šuteva, posebno sa bekovskih pozicija.

I u nastavku je viđena neizvesna borba. Larvik je ubrzo izjednačio, pa potom i preokrenuo rezultat za svoju prvu prednost u drugom poluvremenu, 10:9 u 34 minutu. Prvu pravu seriju domaće prave u 40 minutu kada dolaze na 15:12. Španjolke su se trudile da ostanu u meču i da ostvare povoljan rezultat za revanš na svom terenu, ali je Larsen sa lakoćom pogađala mrežu Itxaka. Najveću prednost Norvežanke su imale u 50 minutu (19:15). Međutim, uz nekoliko važnih odbrana golmana Itxaka, Stefani, španski sastav je uspeo da se rezultatski približi. Karmen Martin je iskoristila dva sedmerca i napad, tako da je na kraju rezultat glasio 23:21.

Neizvesnost oko pobednika Lige šampiona biće rešena 15.maja u 19:15h u Pamploni, kada je zakazan revanš susret Itxaka i Larvika.

Larvik HK – Itxako Reyno de Navarra 23:21 (8:9)

LARVIK: Johansen 1, Mork 3, Hammerseng 2, Loke 6, Larsen 8, Riegelhuth 3.

ITXAKO: Alonso 1, Pena 3, Turey 3, Barbosa 4, Soit 2, Fernandez 3, Martin 5.