Larvik osvojio Ligu šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Larvik osvojio Ligu šampiona!

Larvik osvojio Ligu šampiona!

lRukometašice norveškog Larvika ostvarile su istorijski uspeh osvajanjem ovogodišnje Lige šampiona! One su u neizvesnom revanš susretu poražene u Španiji od Itxaka rezultatom 25:24 (10:11), ali su u ukupnom skoru bile bolje zbog pobede u prvoj utakmici od 23:21. U norveškoj ekipi, Lin Jorum Suland postigla je 10 golova,a Tonje Larsen 4 golova. U španskom timu, Karmen Martin upisala je 10 golova, a Emilija Turej 5 golova.

Čitavo prvo poluvreme proteklo je u znaku Larvika, brojnim sedmercima i isključenjima. Od početnih 1:1, Norvežanke prave seriju i stižu do velikih 1:5. „Džoker“ sa klupe Larvika, Lin Jorum Suland je u samo 17 minuta igre postigla čak 6 golova sa linije od sedam metara. Indisponirane Španjolke trudile su se da sustignu prednost Larvika koja se kretala od četiri do pet golova razlike, a to im je pošlo za rukom tek u finišu prvog dela susreta, kada su načinile seriju i od 7:11, došle do 10:11.

I nastavak je imao sličan scenarijo. Norvežanke su kako se činilo imale igru i rezultatsku prednost od dva-tri pogotka na svojoj strani i već se u 47 minutu velikog finala stekao utisak da će Larvik mirno privesti meč kraju. Ali kao da su se Španjolke trgle i shvatile da im je preostalo još malo vremena da učine nešto više na ovoj utakmici. Golman Navaro odbranila je nekoliko važnih udaraca, a za golove je bila zadužena Martin, koja je vezala nekoliko uspešnih realizacija sedmeraca. Tako su Španjolke sa 16:20 (50 minut) stigle do prvog izjednačenja u drugom poluvremenu od 21:21 u 55 minutu. Onda Larvik ponovo preokreće na 21:23 brzim golovima Johansen. Istom merom je uzvratila i Martin i Itxako je ponovo stigao do nerešenog rezultata, a potom i do prvog vođstva od 24:23. Usledio je tajm-aut trenera Larvika, koji je pomogao njegovim igračicama da postignu odlučujući pogodak za 24:24, svega minut pre kraja susreta. Itxako je na kraju postigao pogodak za 25:24, ali razloga za slavlje imale su Norvežanke.

Itxako Reyno de Navarra – Larvik HK 25:24 (10:11)
Španija, Pamplona. Sportski centar: Anaitasuna
Sudije: Bernd Mete – Rajner Mete (Nemačka)

ITXAKO: Navaro 7 odbrana, Martin 10/4, Barbosa 2, Turej 5/2, Soit 3, Fernandez 1, Agilar 2, Pena 1, Egozkue 1.

Iskljucenja: 8 minuta. (Crveni karton – Andrea Barno 3×2 minuta)
Sedmerci: 8/6.

LARVIK: Leganger 10 odbrana, Larsen 4, Suland 10/8, Rigelhut 3, Hamerseng 2, Breivang 1, Johansen 3, Mork 1.

Isključenja: 10 minuta.