Larvik sa oba boda iz Koprivnice, Podravka i dalje bez pobede - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Larvik sa oba boda iz Koprivnice, Podravka i dalje bez pobede

Larvik sa oba boda iz Koprivnice, Podravka i dalje bez pobede

pRukometašice Podravke poražene su od Larvika sa 21:24 (11:11) u četvrtom kolu Lige šampiona. Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Sanja Damnjanović sa 9 golova, dok su po 4 gola postigle Miranda Tatari i Anita Gaće. Tine Kristiansen je sa 6 golova bila najefikasnija u redovima Larvika.

Podravka je utakmicu je sjajno otvorila i dopustila gošćama da u sedam minuta postignu samo jedan pogodak( 3:1). Sanja Damnjanović posebno se istakla u tom uvodnom periodu i od ukupno pet golova svoje ekipe, postigla čak četiri. Domaći tim je držao prednost na svojoj strani, pa i raniji tajm-aut klupe Larvika nije mnogo promenio. Podravka do prve osetnije prednosti od 8:5 dolazi u 18. minutu, zahvaljujući odličnim odbrana Jelčić. Međutim, završnica prvog poluvremena pripada gošćama. Poslednji pogodak u ovom delu susreta, Tatari postiže u 26. minutu za 11:9, da bi Larvik iskoristio dve brzoplete greške domaćih i došao do izjednačenja, 11:11.

Norvežanke bolje startuju u drugom poluvremenu i po prvi put na susretu stižu do prednosti od +2, 11:13. Iako Lidija Horvat ponovo nije imala šuterski dan, Podravka ipak uzvraća serijom i stiže do nove prednosti od 14:13. Rezultatska klackalica potrajala je do 47. minuta, kada Larvik dolazi do vođstva od 16:20. Domaće nisu odustajale i uspele su da se primaknu na svega gol zaostatka, 19:20. Međutim, do kraja prednost aktuelnih šampionki bila je nedostižna.

RK Podravka Vegeta – Larvik HK 21:24 (11:11)
Sportska hala Fran Galović. Gledalaca: 2000.

PODRAVKA: Jelčić 9 odbrana, Žderić 2 odbrane, Damnjanović 9, Tatari 4, Gaće 4, Milanović-Litre 1, Pušić-Koroljević 1, Petković 1, Pongrac 1.

LARVIK: Leganger 10 odbrana + sedmerac, Kristiansen 6, Breivang 3, Suland 2, Johansen 4, Blanko 1, Kurtović 1, Larsen 3, Riegelhut 4