Liga šampiona (ž): Pobede Olkima i Ićaka - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Liga šampiona (ž): Pobede Olkima i Ićaka

Liga šampiona (ž): Pobede Olkima i Ićaka

iDa će ovosezonska ženska Liga šampiona biti veoma neizvesna, pokazali su uvodni mečevi grupe D. Ekipe španskog Ićaka i rumunskog Olkima otpočele su elitno takmičenje pobedama u gostima protiv nemačkog Buxtehundera i Dinama iz Volgograda.

Teško gostovanje imale su rukometašice španskog Ićaka. One su slavile protiv Dinama iz Volgograda sa 25:27 (11:14). Najefikasnije u ekipi Ićaka bile su Karmen Martin sa 7 golova i Aleksandrina Barbosa sa 6 golova. Kod Dinama je sa 6 golova najefikasnija bila Boršenko.
Nakon početnog izjednačenja od 2:2, gošće uspevaju dobrom odbranom da naprave seriju i stignu do prednosti od 4:6, a potom i do 5:9. Nije mnogo trebalo Ruskinjama da se trgnu u prvom poluvremenu i smanje prednost na 9:10. Ipak, više spretnosti i koncentracije u finišu poluvremena imala je španska ekipa i na odmor je otišla sa plus tri.
Sličan scenario viđen je i u nastavku. Kada bi se domaći sastav primakao na dva gola zaostatka, Ićako je uspešno pronalazio put do mreže, zahvaljujući pre svih Barbosi i Martin. Dinamo su u igri držale Kočetova, Makeeva i Boršenko, međutim u ključnim momentima nisu realizovale svoje šanse i prošlogodišnji finalista Lige šampiona upisao je prve bodove u novoj sezoni.

Dinamo Volgograd – Grupo Asfi Itxako Navarra 25:27 (11:14)
Sportska hala Dinamo.

DINAMO: Khmjrova 2, Kočetova 4, Makarova 1, Jacenko 4, Makeeva 4, Boršenko 6, Levina 2, Stepanova 2.

ITXAKO: Barno 1, Barbosa 6, Faćinelo 2, Martin 7, Zebić 3, Alonso 2, Zulai 1, Tervel 1, Makarena 2, Pinedo 1.

oRumunke su tek u finišu susreta slomile otpor Nemica i slavile sa 20:24 (11:13). Olkim se na startu prvog poluvremena oslanjao na Oanu Soit koja je jedina uspevala da nađe put do mreže protivnika, postigavši svih 4 golova za 8 minuta. S druge strane, Nemice su igrale odvažno i imale su aktivan rezultat protiv favorizovane ekipe iz Rumunije. Čuvari mreže i jedne i druge ekipe imale su svoje veče, pa smo u serijama gledali odbrane i Krause i Tolnai.
Drugo poluvreme donelo je dosta grešaka i još veću neizvesnost. Olkim je držao prednost od dva gola do 45 minuta, kada Nemice kreću na sve ili ništa. To im se isplatilo jer su uspele da izjednače na 17:17, a ubrzo i da povedu sa jednim golom prednosti. Rumunke na iskustvo prave seriju i ponovo vode sa 18:20. Na sedam minuta pre kraja, Buxtehunder stiže do novog izjednačenja od 20:20, ali to je bilo sve što su uspele da učine. Do kraja susreta, serijom golova Vizitiu, Olkim je upisao važnu pobedu na gostujućem terenu.

Buxtehunder – Oltchim RM. Valcea 20:24 (11:13)
Sportska hala Hamburg. Gledalaca: 1200.

BUXTEHUNDER: Krause 17 odbrana, Tečert 4, Bulau 3, Lamein 3, Melbek 3, Klajn 2, Langkejt 2, Luc 1, Stapelfeldt 2.

OLTCHIM: Tolnai 14 odbrana, Soit 11, Manea 3, Ozel 3, Vizitiu 3, Jovanović 2, Stanka 1, Managarova 1.