Liga šampiona (ž): Rutinska pobeda Budućnosti – Favoriti sigurni! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Liga šampiona (ž): Rutinska pobeda Budućnosti – Favoriti sigurni!

Liga šampiona (ž): Rutinska pobeda Budućnosti – Favoriti sigurni!

pRukometašice Budućnosti savladale su na svom terenu norveški Bjasen sa 28:18 (13:7) u okviru grupe A. Norvežanke su bile ravnopravan rival samo u prvih 12 minuta susreta, kada su imale prednost od 4:5. Nakon toga, Podgoričanke prave seriju i stižu do prednosti od 7:5. Viđena je serija promašaja sa obe strane, ali je Budućnost imala više koncentracije i na odmor otišla sa 13:7. U nastavku, domaći tim je dominirao. Voltering je bila sjajna na golu, a napad je vrlo dobro funkcionisao. Do 41-og minuta gošće su uspele da postignu samo jedan gol, dok je Budućnost rešetala mrežu, pa je rezultat glasio 20:8. Od tog momenta se sa sigurnošću moglo reći ko će biti pobednik ovog duela. Budućnost je pogađala sa svih pozicija i Bjasen nije imao šanse da ugrozi visoku prednost domaćih. Na kraju, ubedljiv trijumf Budućnosti, 28.18.
U okviru ove grupe, danski FC Midtjland stigao je do pobede nad nemačkim Turingerom, rezultatom 23:20 (15:10).

1. Budućnost – 4
2. FC Midtjylland – 4
3. Thuringer HC – 0
4. Byasen – 0

U grupi B, slovenački Krim je iznenadio danski Viborg pobedivši sa 31:25 (16:8). Norveški Larvik je uspeo da pobedi hrvatsku Podravku sa 37:25 (18:17).

1. RK Krim Mercator – 4
2. Larvik HK – 2
3. Viborg HK – 2
4. HC Podravka Vegeta – 0

gNajinteresantniji susret viđen je u grupi C, između austrijskog Hipa i danskog Randersa. Dankinje, koje su važile za favorita u ovoj utakmici, jedva su uspele da zabeleže pobedu. Tokom čitavog susreta Hipo je imao konce igre u svojim rukama i čak šest golova prednosti. Polako ali sigurno, Dankinje su stigle i izjednačile na 26:26 u 47 minutu. Usledila je serija promašaja sa obe strane, a više živaca na kraju imale su igračice Randersa i na kraju su slavile sa 28:29 (19:14).

U drugom susretu, mađarski Đer je na svom terenu slavio protiv francuskog Meca sa 28:23 (16:13) i tako upisao prve bodove u Ligi šampiona. Posle neočekivanog poraza u Danskoj u prvom kolu, madjarski tim je sada sigurnim korakom je išao ka pobedi. Od starta susreta se krenulo silno i zbog čega je trener Meca već posle 6.minuta pri rezultatu 4-1 zatražio tajm-aut. To nije puno pomoglo pošto se prednost od 3-4 gola na kontu domaćina zadržala sve do 24.minuta kada je Ognjenović golom iz penala dovele Mec na samo gol minusa, 12-11. Ipak, prvo Gerbic iz penala pa i Lekić golom u brzom prodoru, vraćaju +3 u naredna dva minuta, da bi sa tom rednošću Djer neki minut kasnije i otišao na odmor, 16-13. Osam minuta nastavka bilo je dovoljno da Djer preko Loke, Amorim i Gerbic ode na +7(22-15) i tada je postalo jasno da će francuske šampionke ostaviti bodove u Madjarskoj. Poslednji pokušaj da se izbegne poraz desio se u 54.minutu kada je najveći potrošač lopti u ovoj utakmici, i prvi strelac Meca, Pineau po 7 put pogodila za 24-22, ali ubrzo je i ta nada ugašena.. Epitet apsolutno najbolje igračice utakmice zaslužila je Palinger sa 19 odbrana( do 40.minuta imala 50% odbrana).

1. Randers HK – 4

2. Metz Handball – 2
3. Gyori Audi Eto KC – 2
4. Hypo Niederosterreich – 0

Ekipa Ićaka je u okviru grupe D savladala Buxtehunder sa 32:21 (15:10) i nalazi se na liderskoj poziciji. U drugoj utakmici ove grupe, rumunski Olkim slavio je na svom terenu protiv Dinama iz Volgograda rezultatom 31:26 (13:13).