Liga šampiona(žene):Pobeda Krima u Nemačkoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Liga šampiona(žene):Pobeda Krima u Nemačkoj!

Liga šampiona(žene):Pobeda Krima u Nemačkoj!

Slovenački Krim pobedom je startovao u ovogodišnjem takmičenju u Ligi šampiona pošto je slavio na gostovanju u Nemačkoj rezultatom 29-25(15-18). Nirnberg je u drugom poluvremenu potpuno izgubio kontrolu nad utakmicom pošto se još jednom razbranila Stefanišin(18 odbrana), a razigrale se Lekić(12 golova) i Golubić(8 golova). Hipo se provukao na gostovanju FCK-u u Kopenhagenu i ipak došao do bodova u najneizvesnijem meču prvog kola rezultatom 28-27(13-13). Nije pomoglo ni 9 golova Tanje Milanović koja je utakmicu završila kao prvi strelac. Oltchim je tek oko 50-tog minuta prelomio utakmicu protiv norveških šampionki i na kraju lagano priveo meč kraju za pobedu 33-29(16-17).

Nirnberg : Krim Mercator 25:29 (18:15)

Nirnberg: Krasue (10 odbrana), Gubova, S. Stockhorst, Schorradt 1, Scheffknecht, Rhode 5, Walzik 6, Jäger, Gebhard, Wolhlblod 5, Rösler 4, Beck 1, Engel 3, C. Stochhorst.

Krim Mercator: Stefanišin (18 odbrana), Triffa, Cerar, Golubić 8, Vergeljuk 2, Mavsar 1, Damjanović, Bodnjeva 1, Varlec 2, Oder 2, Irman, Oven, Lekić 12, Mörtel 1.

FCK-Hipo 27-28 (13-13)

FCK: Milanović 9, Baumbach 6,  Turey 4, Savić 3, Krause 3, Lyksborg 1, Melgaard 1

Hipo: Nascimento 8, Oh 5, Aćimović 5, Kim 4, Toth 4, Piedade 1, Kirsner 1