LŠ: Trijumf Budućnosti u Nemačkoj za četvrtfinale - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet LŠ: Trijumf Budućnosti u Nemačkoj za četvrtfinale

LŠ: Trijumf Budućnosti u Nemačkoj za četvrtfinale

Pobedom u Norhauzenu nad Tiringerom 25:24 (12:11), rukometašice Budućnosti su kolo pre kraja takmičenja u glavnoj fazi EHF Lige šampiona obezbedile četvrto mesto u grupi 2, koje garantuje mesto u četvrtfinalu.

Duel poslednje runde protiv Vardara u Podgorici neće imati rezultatski značaj, pošto će izabranice Dragana Adžića svakako biti četvrte, a makedonske šampionke prve.

Najmlađi tim elitnog takmičenja će 7. aprila, u prvom meču četvrtfinala najverovatnije dočekati branioca titule Đer, dok će revanš biti na programu biti sedam dana ranije. Tim Ambrosa Martina će sigurno biti prvi ako narednog vikenda na svom terenu opravda ulogu favorita protiv Krima.

U nekim realnim kombinacijama, Podgoričankama je za prolaz bio dovoljan poraz manji od sedam golova razlike, ali su one uspele da ostvari prvu pobedu na strani ove sezone u LŠ i matematički obezbede četvrto mesto.

Budućnost je najvećim delom meča bila u preimućstvu – domaćin je jedino vođstvo imao pri rezultatu 8:7, ali su gošće uzvratile serijom 3:0, a sjajnim otvaranjem drugog poluvremena povele sa 19:15.

Tada se probudila i čuvarka mreže Tiringera Dina Ekerle, odbranila sedmerce Sanje Premović i Đurđine Malović, što je omogućilo njenom timu da priđe na 22:21.

Tatjana Brnović je u odbrani otela loptu i sprečila izjednačenje, potom povisila  za 23:21, da bi Grbićeva pogodila praznu mreću za 24:21 na pet i po minuta do kraja.

I bez Ivete Luzumove koja se povredila u 50. minutu, uporne Nemice su uspele da priđu na 23:24, ali je Dijana Ujkić u 58 minutu pogodila i obezbdeila svom timu makar bod, što je bilo dovoljno za četvrtfinale. Ipak, „Plave“ su odigrale poslednju odbranu na najvišem nivou, i ponele kući oba boda.

Tiringer – Budućnost 24:25 (11:12)

Nordhauzen – „Vidiburgshale”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Brunovski i Kanda (Slovačka). Sedmerci: Tiringer 3 (3), Budućnost 7 (4). Isključenja: Tiringer 4, Budućnost 8 minuta.

Tiringer: Krauze, EKERLE (pet odbrana i tri sedmerca), LANG 2, ŠMELCER 2, NIDERVIZER 7, LUZUMOVA 6 (3), MITROVIĆ 5, JAKUBISOVA 1, Volbold, Reder, Huber, Batista da Silva 1.

Budućnost: ZOKEBI DE PAULA (14 odbrana), Babović, UJKIĆ 4, Konatar, JAUKOVIĆ 6, PLETIKOSIĆ, Laslo, Malović 2, Premović 5 (4), BRNOVIĆ 4, PAVIĆEVIĆ, RAIČEVIĆ 2, Grbić 2.