LŠ (žene, 1 kolo): Viborg moćniji od Savehofa, Larvik se mučio sa Tulonom - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet LŠ (žene, 1 kolo): Viborg moćniji od Savehofa, Larvik se mučio sa Tulonom

LŠ (žene, 1 kolo): Viborg moćniji od Savehofa, Larvik se mučio sa Tulonom

viborgAktuelne šampionke, rukometašice Viborga bez vecih problema su deklasirale švedsku ekipu Savehof, rezultatom 24:37 (13:19). Najefikasnije u pobednickom timu bile su Cristina Varzaru 7 sa golova i Grit Jurack sa 6 golova. Kod domacih, najviše se istakla Isabelle Gullden sa 7 pogodaka.

Da ce ovaj susret biti zanimljiv, nagoveštavali su uvodni minuti, kada je rezultat bio 2:2. Ipak, za sledecih pet minuta, Dankinje su pronašle svoj prepoznatljiv stil igre i serijom pogodaka stigle na 2:6. Chebbah i Jurack su uspešno pronalazile put do mreže Savehofa, pa se stice utisak, da je nedostatak u vidu Bojane Popovic, adekvatno nadoknaden.

Švedanke se nisu predavale, sa ciljem da sustignu prednost Viborga. Medutim, to im nije polazilo za rukom. Rukometašice Viborga su u napadu bile neprikosnovene, a u odbrani požrtvovane što im je omogucilo da održavaju svoju prednost. Na poluvremenu je rezultat glasio 13:19.

Ono što je takode evidentno je i to da Viborgu „škripi“ na golmanskoj poziciji i da ce Pedersen i Bager Due morati mnogo da se potrude ne bi li popunile prazninu na golu, odlaskom Katrine Lunde-Haraldsen.

Gde su stale u prvom, Dankinje su nastavile u drugom poluvremenu. Brze kontre i bolja igra sa igracicom manje pokazali su se kao ubojito oružje, tako da borbenost švedske ekipe nije imala velikog uticaja. Do kraja susreta, prednost Vibroga je konstantno rasla, do konacnih 24:37 i može se reci da su i ove sezone Dankinje jedan od favorita za titulu.

Savehof – Viborg 24-37(13-19)

IK Savehof: Gullden 7, Roberts 4, Helleberg 3, Oden 3, Isaksson 2, Kasman 2, Wikensten 2, Fogelstrom 1.

Viborg HK: Varzaru 7, Jurack 6, Skov 6, Amariei 4, Chebbah 4, Frafjord 4, Althaus 4, Mikkelsen 2.

Rukometašice Larvika su teže nego što se ocekivalo došle do pobede nad francuskim Tulonom, rezultatom 28:31 (12:16). Kod Norvežanki, po 7 golova su postigle Loke i Mork, a kod Tulona najefikasnija je bila Gondo sa 8 golova.

Francuskinje su kontrolisale rezultat u prvom poluvremenu, cak su u jednom momentu i vodile sa 8:5, dok igracice Larvika nisu ušle u pravom ritmu u ovaj mec. Da nije bilo Leganger na golu norveškog tima, koja je „skinula“ nekoliko bitnih lopti, rezultat bi bio i veci u korist Francuskinja.

Ipak, kako se kraj prvo dela susreta bližio, Larvik je popravljao igru u napadu i uspeo da od deficita 11:9, za sedam minuta, dodje na 11:15.

Duža klupa i iskustvo rukometašica je svakako pomoglo Larviku da u nastavku duela održava prednost na svojoj strani. Medutim, francuske igracice se nisu predavale, namucivši favorizovanu ekipu iz Norveške da slavi sa samo tri pogotka prednosti.

Tulon – Larvik 28-31(12-16)

Toulon: Dembele 5, Islas 3, Helgesson 1, Deroin 2, Gnabouyou 5, Mwasesa 3, Gondo 8, Tuvene 1.

Larvik: Larsen 1, Riegelhuth 3, Loke 7, Sulland 4, Hammerseng 2, Mork 7, Breivang 2, Rustad 4,  Johansen 1.