LŠ(4.kolo, žene): Pomračenje Zvezde u Rusiji! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet LŠ(4.kolo, žene): Pomračenje Zvezde u Rusiji!

LŠ(4.kolo, žene): Pomračenje Zvezde u Rusiji!

Jedno poluvreme iz snova i pobeda 32-28(19-7) u stvarnosti nad Zvezdom u Rusiji gotovo sigurno odvešće Krim u četvrfinale Lige šampiona. Grubišić je sa 17 odbrana u prvom poluvremenu bacila u očaj igračice Zvezde pošto verovatno nikada do sada nisu ostale na 7 golova u prvih 30. minuta. Lucidni potezi Lekić mamili su divljenje, dok efikasnost Penezić i Varlec nije dolazila u pitanje. Sve zajedno i više nego dovoljno za veliku pobedu na tradicionalno teškom gostovanju u Rusiji i povoljnu situaciju na tabeli pred preostale dve utakmice sa Podravkom i Đerom.

Zvezda – Krim 28-32(7-19)
Zvezda: Skladičkova (14 odbrana), Trusova, Sašurkova 1, Karpenko 2, Postnova 5, Dmitrijeva 1, Kuznjecova 9, Voluhina, Gruzdeva 5, Koroljeva 2, Sen, Vetkova 2 (1), Černova, Vinogradova 1.
Krim: Grubišić (23 odbrane), Stefanišin (sedmerac), Vergeljuk 1, Mavsar 3, Bodnjeva 3, Varlec 7, Koren 1, Janković, Gregorc, Penezić 6 (1) Čečkova 1, Zrnec 2, Lekić 8.

U drugom meču grupe D, Podravka nije uspela da dođe do bodova ni u četvrtoj utakmici pošto je Đer predvođen odličnom Gerbic upisao treću uzastopnu pobedu i širom otvorio vrata četvrtfinala.

Podravka – Đer 24-35 (10-19)
Podravka: Jelčić, Zderić, A. Beljo, Cović, Gaće 4, Kožnjak, Milanović Litre 3, Nikčević 1, Pasičnik 4 (1), Petković 1 (1), Pušić 8 (5), Tarle, Tatari 1, Vukojević, Zebić 2.

Đer: Lunde, Pálinger, Amorim 3, Bradeanu 3, Görbicz 8 (4), Gros 3 (2), Hornyák 1, Kovacsics 2 (2), Mayer, Mraviková 3, Orbán 1, Spiridon 3, Szegedi, Vérten 8.

Tabela: Đer 6, Krim 6, Zvezda 4, Podravka 0