Makedonke blizu senzacije! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Makedonke blizu senzacije!

Makedonke blizu senzacije!

Prvi dan takmičenja na svetskom prvenstvu u Francuskoj, protekao je bez iznenađenja. Makedonija je dugo vodila protiv favorizovanih Ruskinja, ali su ipak svetske šampionke dodale gas u poslednjih šest minuta i sa 22:22 serijom od 5:0 rešile meč 27:22 (12:14).

Priželjkivano iznenadjenje prvog kola na šampionatu se ipak nije dogodilo. Makedonija nije izdržala do kraja i pored vodjstva na poluvremenu 14:12. Rusija slavila rezultatom 27:22. Makedonke su kontrolisale igru čitavo poluvreme, imale i do 5 golova prednosti (17 minut – 10:5). Prvo poluvreme obeležila je bek makedonije Oholanga sa 6 golova, ali posle nezgodnog doskoka u 23. minutu, doživela je povredu, meč je za nju bio završen i to je dosta uticalo na dalji tok susreta. Na početku drugog poluvremena, Polenova sa tri uzastopna gola zadržala Ruskinje u igri. Vodile su Makedonke sve do 39. minuta kada je odlično krilo Turej donela prvo izjednačenje 16-16, a zatim i prednost 17-16. Onda su Ruskinje pokazale zašto u ovom trenutku imaju najbolju bekovsku liniju na svetu i da sa pravom pretenduju na titulu. Postnova, Poltorotskaja, Polenova, Bliznova i Karejeva pogadjale su jedna za drugom, baš kada je trebalo i sa Suslinom na golu (13 odbrana) sprečile nagoveštaj iznenadjenja na startu prvenstva. Došle su uporne Makedonke u 53.minutu do izjednačenja 22:22, golom Crvenoske, ali nisu imale snage da potpun preokret. Bodove za drugi krug će potražiti u susretu sa Brazilom, jer je Australija objektivno najslabija u grupi.

U drugom meču grupe B, Brazil je primio samo devet golova od Australije, 36:9 (21:6). U grupi A, Hrvatice su odigrale loše prvo poluvreme protiv kršnih Kazahstanki, ali su u drugom delu slomile otpor debitanta na velikim međunarodnim takmičenjima, 35:25 (16:12). Domaćin Francuska, bila je ubedljiva u meču otvaranja protiv Argentine 37:12 (18:8). U ostalim mečevima po grupama, postignuti su sledeći rezultati: