Medicinar i Izvor za pehar Kupa Srbije (18h) - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Medicinar i Izvor za pehar Kupa Srbije (18h)

Medicinar i Izvor za pehar Kupa Srbije (18h)

Zorica Radojkovic

U prvoj polu-finalnoj utakmici rukometašice iz Šapca su velikom borbenošću,posle sedmeraca, izborile učešće u sutrašnjem finalu . MEDICINAR – RADNIČKI 29 : 27 (24 : 24; 13 : 10).

U drugoj utakmici, plasman u finale izborila je domaća ekipa IZVOR BUKOVIČKA BANjA, ubedljivom pobedom protiv oslabljenih gošći. MINAKVA – IZVOR BUKOVIČKA BANjA 30 : 39 (16 : 23).

Izvor i Medicinar za pehar

U sutrašnjem finalu, sa početkom u 18:00 (RTS), sastaju se IZVOR BUKOVIČKA BANjA – MEDICINAR.

ŽRK. „MEDICINAR“ –ŽRK. „RADNIČKI“ 29:27, 24:24 (13:10)
Dvorana: SRC. „Šumadija.“ Gledalaca:300. Sudije:Cvetković i Nikolić (obojica iz Leskovca)
Sedmerci: ŽRK. „Medicinar“ 3 (3),ŽRK. „Radnički“ 5 (2).
Isključenja: ŽRK. „Medicinar“:6 minuta, ŽRK. „Radnički“: 10 minuta
ŽRK. „MEDICINAR“: Vragolić, Milošević 4, Mandić, Marić, Radović 9, Ručnov 4, Karić, Šimšić, Đurković 2, Aćimovic, Kukić, Bojanić 1, Ninković 7, Andrić 2.
ŽRK. „RADNIČKI“: Ćosić, Petrović1, Stojković, Prijović 4, Tanić 5, S. Radosavljević 1, N. Radosavljević, Radović, Stajković, Simić, Lukić 1, Risović, Dukić 3, Tatar 2, Kulić 3, Todorović 7.

Rukometašice Medicinara iz Šapca prve su finalistkinje Kupa Srbije. Izabranice trenera Tanje Penev su posle sedmeraca bile bolje od ekipe Radničkog iz Kragujevca 29:27 (24:24), (13:10).

Junak utakmice bila je fenomenalna Ana Radović, koja je poslednjim sedmercem donela veliko slavlje svojoj ekipi. Takođe, Ana je sa zvukom sirene u 60 minutu meča obezbedila svom timu penale.U pobedničkoj ekipi istakle su se Aleksandra Ručnov i čuvar mreže Bojana Šimšić koja je u prvih 30 minuta donosila prevagu svom timu. U poraženoj ekipi, pohvale zaslužuje Marija Todorović.

Trener Medicinara Tanja Penev:

-Izuzetno smo srećne što ćemo igrati finale Kupa. Čestitam svojom ekipi na odličnoj sezoni. Protivniku se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri. Mislim da smo više želele ovu pobedu i da smo posle dobre igre posle 30 minuta u nastavku meča dozvolile Radničkom da u finiš meča uđe sa minimalnom prednošću da bi smo mi u zadnjoj sekundi obezbedili penal završnicu. Imali smo više sreće i na kraju konstatujem da smo sasvim zasluženo u finalu.

ŽRK. „MINAKVA“ – ŽRK. „IZVOR BUKOVIČKA BANjA“ 30:39 (16:23)
Dvorana: SRC. „Šumadija“. Gledalaca: 500. Sudije: Sekulić i Jovandić (obojica iz Pančeva)
Sedmerci: ŽRK. „MINAQUA“: 8 (7), ŽRK. „IZVOR BUKOVIČKA BANjA“: 1 (1)
Isključenja: ŽRK. „MINAKQUA“: 10 minuta, ŽRK. „IZVOR BUKOVIČKA BANjA“: 12 minuta
ŽRK. „MINAQUA“: Ivanov, Veličković 1, Mago, Zečević 2, Stanisavljević, Atanasković 8, Perić, Berak 3, Dmitrović 6, Rančić 10, Golušin.
ŽRK. „IZVOR BUKOVIČKA BANjA“: Simić, Kojić 2, Radoićić 3, Anić 3, Ilić 6, Rabata, Mrlješ 1, Tomković 8, Karić, Rajović 5, Grbić 3, Đoković, Kačarević, Danilović 4, Stefanović 1, Petrović 3.

Favorit, Izvor Bukovička banja je očekivano i lako trijumfovao u drugoj polufinalnoj utakmici Kupa Srbije. „Kneginje“ su bile bolje od Minaque 39:30 (23:16), ali se novosadski tim prikazao u odličnom izdanju domaćoj publici.Tokom celog meča izabranice Živojina Maksića dominirale su na terenu. Kod domaćina istakle su se Ana Tomković i Danijela Ilić, a kod gostujuće ekipe bolje od ostalih bile Nataša Atanasković i kapiten Milica Rančić.

Trener Izvor Bukovička banja, Živojin Maksić:

• Čestitam ekipi iz Novog Sada i kolegi Slobodanu Jedoksiću na hrabroj igri. Na žalost imaju mali fond igrača na raspolaganju i to je jedan od uslova što večeras nisu pružile snažniji otpor. Mom timu čestitam plasman u finale.