Metalurg juri -5 iz Rumunije, Elena Gjorgievska obećava: "Popravićemo igru" - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Metalurg juri -5 iz Rumunije, Elena Gjorgievska obećava: "Popravićemo igru"

Metalurg juri -5 iz Rumunije, Elena Gjorgievska obećava: "Popravićemo igru"

Makedonske šampionke izgubile su prvu utakmicu 3.kola Kupa pobednika kupova na gostovanju Galatiju u Rumuniji, 30-25(14-13) posle velikog pada u drugom poluvremenu. Revanš je u subotu, a desni bek Metalurga i makedonska reprezentativka, Elena Gjorgievska očekuje da minus od pet golova bude nadoknadjen.

-Teška utakmica je iza nas. Imale smo dobar rezultat na kraju prvog poluvremena, ali u nastavku je bilo loše. Galati je dobra ekipa koju nismo poznavale. Daćemo sme od sebe da popravimo igru iz drugog poluvremena i proslavimo u Skoplju plasman u naredni krug.

Ni Makedonija nije najbolje počela kvalifikacije za EURO 2012, zabeležen je visok poraz od Turske u Antaliji. Igraćete na Kupu karpata sledeće nedelje zajedno sa Srbijom, Madjarskom i Rumunijom…

-Mislim da je super što imamo tako jak turnir jer nam baš to treba. A u Turskoj smo odigrale ispod svakog nivoa. Osam razlike je mnogo, ali dobro je što igramo revanš na domaćem terenu. Nadam se da ćemo posle toliko godina neodlaska na velika takmičenja usrećiti našu zemlju i otići u na EP u Holandiju.