Metković 2011: Budućnost preko hrabrog Zaječara do finala (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Metković 2011: Budućnost preko hrabrog Zaječara do finala (VIDEO)

Metković 2011: Budućnost preko hrabrog Zaječara do finala (VIDEO)

Prvi polufinalni susret na turniru „Metković 2011“ odigrale su srpske i crnogorske šampionke. Borben i hrabar Zaječar ipak nije uspeo da dodje do finala pošto je Budućnost rutinskim preokretom u poslednjih 15 minuta stigla do očekivane, ali nimalo lake pobede 28-25(15-13). Nošen na krilima Erić i nove akvizicije Mange, srpski tim se u većem delu meča predstavio kao ekipa evropskog formata, dok je Budućnost u ovom polufinalu, iako pokošena stomačnim virusom, pokazala zašto to jeste dugi niz godina.

Da će utakmca imati drugačiji tok od onoga kakav je verovatno zamislila većina gledalaca na tribinama, pokazali su uvodni minuti. Zaječar je efektno završavao napade i igrao čvrstu odbranu tako da je posle 10 minuta na semaforu stajalo 6-3 za srpski tim. Budućnost je prihvatila izazov i u narednim minutima ekipe su najčešće bile u egalu (8-8, 10-10, 12-12). Golom Mehmedović, Podgoričanke su povele 12-13, a Bulatović je 6 golom popela prednost na +2. U sledećem napadu je iz nemoguće situacije pogodila Nišavić, da bi Popović novim golom odvela svoju ekipu na odmor sa +2, 13-15.

Devet minuta nastavka doneli su furioznu seriju Zaječara 7-1 za 20-16 na semaforu, ali je posle isključenja Peraice, Budućnost odgovorila identičnom. Srpski tim je od 39.do 49 minuta postigao samo jedan gol, najviše zahvaljujući odličnoj Voltering koja se u tom periodu bacala po golu Budućnosti, dok su njene saigračice Jovetić, Savić, Djokić punile gol Zaječara. Nova neizvesnost je nastala kada je Pislaru odbranila dve vezane kontre, a Pop- Lazić uz pomoć Nikolić vratila rezultat u egal, 23-23. Gol Erić u 56.minutu( uz pad koji joj je prouzrokovao lakšu povredu mišića) doneo je novu prednost Zaječaru, ali samo na kratko, pošto su do kraja Bulatović, Djokić, Jovetić i Popović tresle mrežu "Amazonki" za konačnih, i za ono što se na terenu dešavalo 56.minuta, nerealnih +3, 28-25.

Zaječar – Budućnost 25-28 (13-15)

Metković, 200 gledalaca

Zaječar: Pislaru (10 odbrana), Miškovi(5 odbrana), Erić 7, Vučković 2, Pop-Lazić 2, Mange 5, Peraica 3, Nišavić 1, Nikolić 4, B
artošić 1, Vrdoljak, Moise, Matić, Jukopila, Georgijev, Milanović

Budućnost: Voltering (7 odbrana), Barjaktarović(5 odbrana), Vukčević(3 odbrane), Knežević 3, Popović 5, Bulatović 9, Radović 2, Mehmedović 1, Djokić 3, Savić 2, Jovetić 3, Nikolić, Števin, Bulatović A, Miljanić, Tacalie.