Metković 2011: Budućnost u 11 minuta dobila Krim - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Metković 2011: Budućnost u 11 minuta dobila Krim

Metković 2011: Budućnost u 11 minuta dobila Krim

Utakmica Krima i Budućnosti nije imala ni dašak neizvesnosti pošto su Podgoričanke uništile svaki njen privid već u prvih 11 minuta. 8-1 uz 4 gola motivisane Cvijić, već tada delovalo je kao nedostižna prednost. Tajm-aut Tiselja donelo je par golova Penezić koja je jedina nalazila put do mreže Voltering. Nemica se bacala po golu, skoro u stilu fudbalskih golmana, mada je učinak bio dosta veći od fudbalskih kolega. Do 18 minuta samo su dve igračice Krima bile upisane u listu strelaca, dok se u Podgoričkom timu taj spektar širio iz napada u napad i nije se znalo odakle preti najveća opasnost jer je svaka pozicija bila opasna po gol Grubišić.

Slovenačke šampionke su do kraja susreta pokušavale usporavati ritam Budućnosti, produžavati napade, solirati, ali ništa od toga nije moglo vratiti utakmicu u egal. Budućnost je jednostavno bolja, a da li samo u ovom trenutku ili doslovno, pokazaće nadamo se, takmičarski susreti u Ligi šampiona koje svi piželjkujemo jer će to značiti da su obe ekipe ušle u TOP 8 fazu elitnog klupskog takmičenja.

Budućnost – Krim 28-22(18-11)

Metković, 300 gledalaca

Sudije: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica

Budućnost: Voltering(13 odbrana), Miljanić 1, Djokić 1, Radović 4, Bulatović A, Nikolić, Savić 2, Jovetić 1,  Popović 6, Tacalie 1, Bulatović 6, Cvijić 4, Mehmedović 2, Števin, Knežević.

Krim: Grubišić(10 odbrana), Guberinić, Mehlman 2, Mavšar 1, Šon 1, Šerić, Stefanišin, Bodnjeva 2, Hansen 3, Koren, Janković, Gregorc, Penezić 5, Franić 3, Šoberl, Aćimović 5.