Metković 2011: Prva pobeda Zaječara nad Podravkom (video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Metković 2011: Prva pobeda Zaječara nad Podravkom (video)

Metković 2011: Prva pobeda Zaječara nad Podravkom (video)

U drugoj utakmici grupe B koja je odigrana u Opuzenu Zaječar je zabeležio pobedu nad Podravkom 28-24(12-12). Od starta je postava Pislaru, Bartošić, Vučković, Erić, Mange, Pop-Lazić i Peraica delovala sigurno i već posle 10 minuta na semaforu je stajalo 4-6 za srpske šampionke. Probudjena Podravka je brzo odgovorila i rezultat je golovima Tatari i Milanović-Litre u narednim minutima vraćen u egal, 6-6. Golmanke Pislaru i Jelčić imale su svoje momente, dok napadači nisu ispoljili previše kreativnosti. Do kraja poluvremena igralo se gol za gol tako da u drugi deo igre niko nije ušao sa prednošću.

Zaječar je bolje otvorio drugo poluvreme, ali je do prve osetne razlike stigao stigao tek u 51.minutu igre kod 21-24. Hrvatske šampionke nisu do kraja uspele da isprate ritam srpskog tima tako da je do kraja uz par realizovanih kontranapada na obe strane, kraj utakmice dočekan bez neizvesnosti.

Podravka – Zaječar 24-28(12-12)

Podravka: Jelčić(7 odbrana), Žderić(2 odbrane), Tatari 5, Gaće 4, Petković 1, Milanović-Litre 3, Pušić 4, Horvat 3, Damnjanović 3, Pongrac 1, Vidak, Havić, Dragišić, Čović.

Zaječar: Mišković(2 penala), Pislaru(12 odbrana), Erić 6, Peraica 2, Nišavić 1, Vučković 2, Pop-Lazić 4, Mange 3, Milanovć 3, Nikolić 3, Bartošić 3, Ilić 1, Jakupila 1, Georgijev, Moise, Vrdoljak.

U drugoj utakmici grupe B, DVSC je bio ubedljiv protiv domaće Dalmatinke iz Ploča.