NA REDU BUDUĆNOST: Vardar osvojio Bukurešt - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet NA REDU BUDUĆNOST: Vardar osvojio Bukurešt

NA REDU BUDUĆNOST: Vardar osvojio Bukurešt

Zorica Radojkovic

Mnogo lakše nego što se očekivalo, Vardar je odneo dva boda iz Bukurešta. Od samog starta skopski tim je zaigrao snažno i raznovrsno za početnih 5-1 u 8.minutu. Do poluvemena su domaće skupile redove i zaigrale bolje, ali su gošće bile još ubedljivije za 17-11 na isteku 30.minuta.

U nastavku, sve što su domaće uspele bilo je da se u nekoliko navrata približe na -3, ali je Vardar predvodjen Lekić (9 golova) bio neumoljiv za konačnih 30-25. Penezić je dodala 7 golova, dok su na drugoj strani opasne po gol bile Martin sa 6 i Torstenson sa 5 pogodaka.

Sa ova dva boda, Vardar se učvrstio na trećem mestu u grupi, a u zavisnoti od rezultata u preostala dva kola, ima šansu i za poziciju broj dva. U sledećem kolu za vikend, Vardar u SC Jane Sandanski dočekuje lidera grupe, Budućnost.