Naisa bolja od "Kneginja"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisa bolja od "Kneginja"!

Naisa bolja od "Kneginja"!

U pretposlednjem kolu ženske Super lige , rukometašice Naise pobedile su ekipu Knjaz Miloša rezultatom 30:27 ( 15:8 ) . Najraspoloženije za igru u domaćoj ekipi bile su Gončarova sa 17 odbrana , Filipović sa 9 i Bartošić sa 8 pogodaka . Kod gostujućeg tima istakle su se Kukić sa 8 golova i Kuharović sa 6 golova .

Gošće su prvim pogotkom otvorile meč i podgrejale nadu publici da će utakmica biti neizvesna i zanimljiva . Ali domaće rukometšice nisu dozvolile protivniku da se ponada da će lako odneti plen iz Niša . Za nepunih 15-tak minuta , Naisa predvođena Ivanom Filipović i Jovanom Bartošić ,  je napravila seriju od 8:1 i prvo poluvreme učinila nezanimljivim . Kontre Naise su bile najveći problem za popularne “Kneginje“ , ali i preveliki broj tehničkih grešaka u napadu i slaba odbrana . Do završetka prvog dela meča , domaći tim je samo održavao lako stečenu prednost i rezultat je glasio 15:8 .

Drugo poluvreme je otpočelo izjednačeno , gošće su bolje igrale u odbrani i bile preciznije u napadu , što je dovelo do situacije da se igra gol za gol . Neshvatljiv pad igre kod domaćina , omogućio je da Knjaz Miloš napravi seriju od 1:6 za svega 7 minuta i približi se na svega 2 gola zaostatka . Treba napomenuti da je u tom periodu Naisa igrala sa dva igrača manje , što su spretne gošće pametno iskoristile  . U tom momentu rezultat je bio 23:21 i meč je napokon dobio na zanimljivosti . Videvši da je vrag odneo šalu , Nišlijke su pojačale odbranu , odigrale raznovrsnije napade i ugasile i poslednji tračak nade da bod ode iz Niša . Naisa je meč rutinski privela kraju i pobedila rezultatom 30:27.

Naisa- Knjaz Milos 30-27

NAISA:Gončarova 17 odbrana , Jovanović , Kuzmina , Koperec 4 , Tošković , Bartošić 8 , Milačić , Stefanović 3 , Kaliničenko 2 , Milošević 1 , Filipović 9 , Rogan 2 , Pop Lazić 1 , Turanjanin .

Isključenja : 12 minuta 7 m : 2/0

KNJAZ MILOŠ:Mihajlović 3 odbrane , Oljača , Kačarević 6 odbrana , Vojčić 3 , Petrović , Kuharović 6/4 , Radoičić 2 , Timotijević 1 , Pavlović 1 , Perović , Kukić 8 , Ristanović 3 , Mihailović 3 .

Isključenja : 10 minuta   7 m : 4/4

SVETISLAV JEDOKSIĆ , trener Knjaz Miloša

„Zadovoljan sam igrom samo u drugom poluvremenu . U prvom poluvremenu se nismo prilagodili igri domaćina . Drugo poluvreme smo bolje odigrali , u jednom momentu smo bili skoro u egalu , ali smo napravili par grešaka i izgubili smo utakmicu . Čestitam ekipi Naise na pobedi .“

KATARINA VOJČIĆ , rukometašica Knjaz Miloša

„Utakmicu smo izgubile na početku kada smo dozvolile Naisi da se odlepi . Imali smo šanse za preokret , ali ih nismo iskoristile . Čestitke Naisi na pobedi .“

SVETISLAV JOVANOVIĆ , trener Naise

„Prvo poluvreme smo odigrali maksimalno ozbiljno i dosta korektno . U drguom poluvremenu sam malo promešao kockice na terenu i to nije uspelo . Pravili smo neshvatljive greške , ali je bila primetna i neodgovornost pojedinih igračica . Igračice Knjaz Miloša su pokazale odgovornost i bor
ile se čitavo drugo poluvreme . Mi smo stalno bili u vođstvu i zasluženo smo pobedili .“

IVANA MILOŠEVIĆ , rukometašica Naise

U prvom poluvremenu su dobro krenule , dok smo u drugom poluvremenu dosta popustile . Moramo da poboljšamo igru u odbrani . Srećni smo zbog pobede i okrećemo se KUP takmičenju .“