Naisa lako sa Napretkom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisa lako sa Napretkom!

Naisa lako sa Napretkom!

U utakmici 15. kola ženske Super lige, aktuelne šampionke iz Niša pobedile su Napredak rezultatom 33:24 (17:8). Niške rukometašice, koje su igrale bez pivota Ornele Rogan i krila Ivane Milošević, bez poteškoća su osvojile nove bodove. Trener Naise, Svetislav Jovanovic odmarao je na ovom meču važne igraciče(Kaliničenko, Gončarova i Koperec), uveliko se spremajući za borbu oko titule prvaka sa rukometašicama Vrnjačke Banje u sledećem kolu.Ubedljivo najefikasnija igračica utakmice bila je Pop-Lazić sa 14 pogodaka, a istakla se i Jovanović sa 13 odbrana. Kod Kruševljanki najpreciznije su bile Lapajne i Obrenić sa po 5 pogodaka.

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji domaćeg tima, što se moglo videti i po kretanju rezultata. Nišlijke su igrale čvrstu odbranu na čelu sa odličnom golmankom Anom Jovanović , pa su ’’Čarapanke’’ svoj prvi pogotak postigle tek u 14 minutu. Napredak je načinio preveliki broj tehničkih grešaka i nije uspeo bolje da se suprotstavi poletnim Nišlijkama, koje su sve poklonjene lopte realizovale preko kontranapada. Dok su Kruševljanke i dalje tražile svoju igru, Naisa je održavala svoj nivo i na odmor otišla sa zasluženim vodjstvom od 17:8 .

U nastavku utakmice, gošće su vezale 4 gola i primakle se na 18:12, ali snage za preokret nisu imale. I dalje je Naisina odbrana bila na visini zadatka, a Pop-Lazić je bila nerešiva enigma za odbranu Napretka. Trener Krusevljanki je pokušavao brojnim izmenama da probudi ekipu, ali mu to nije poslo za rukom. Veliki broj promašenih zicera i nerealizovanih napada doveli su do toga da se razlika samo povećava do konačnih 33:24.
Naisa – Napredak 33-24(17-8)

NAISA: Jovanovic (13 odbrana) , Savkovic (10 odbrana) , Goncarova , Kuzmina , Arsic 2 , Turanjanin 1 , Koperec , Toskovic 2 , Milacic 6(1) , Stefanovic 3 , Kalinicenko , Filipovic 2 , Pop Lazic 14 .

NAPREDAK: Lukic(7 odbrana) , Jovanovic (2 odbrane) , Lapajne 5 , Djordjevic 1 , Cairovic 3 , Obrenic 5 , Stanic , Vasic 3 , Milenkovic , Lukovic 4 , Lapcevic 1 , Stevanovic , Rankovic 1 , Maksimovic 1 , Nikolic.