Naisa odbranom "slomila" Čačak! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisa odbranom "slomila" Čačak!

Naisa odbranom "slomila" Čačak!

Rukometašice Naise slavile su pobedu u sedmom kolu Super lige, nad trenutno prvoplasiranom ekipom Čačka rezultatom 28:22 (14:9). Najzapaženije kod domaćih bile su Tasić sa 6 golova i golman Tatalović sa 19 odbrana i 1 postignutim pogotkom. Kod gošći za golove je bila zadužena kapiten Đekić koja je postigla 8 , dok je golman Savko sakupila 19 odbrana .

Da će ovu utakmicu obeležiti čvrste odbrane , odmah je bilo jasno na samom početku , s obzirom da su Čačanke svoj prvi pogodak postigle tek u 7 minutu susreta i to sa linije penala . Gošće je zadesio i peh , pošto se već u uvodnim minutima povredila najbolja igračica Vučković , koja je ostatak susreta ispratila sa klupe (povreda skočnog zgloba) . Nišlijke su konstanto držale prednost na svojoj strani , odbrana je funkcionisala fantastično , što je dovelo do polukontri i kontri . Sa druge strane , Čačanke je u igri svojim golovima držala jedino Đekić , dok je sijaset lopti „skinula“ Savko na golu . Čak ni duboka odbrana gošći nije donela mnogo uspeha , a evidentan je bio i veliki broj tehničkih grešaka , posebno pri dodavanjima . Monotonost utakimce , u prvom delu susreta , razbila je golman Tatalović koja je uspela da se upiše u listu strelaca , pogodivši „sa gola na gol“ . Gostujuće igračice su uspele da ublaže rezultat na poluvremenu , jer je Naisa imala dve igračice manje . U poslednjim sekundama ovog dela susreta , gošće pogađaju mrežu Naise i na odmor se odlazi sa rezultatom 14:9 .

Nastavak susreta je doneo i blagu opuštenost u redovima domaćina . Čačanke su se ohrabrile i popravile igru u napadu , dok ekipa Naise nije baš najbolje iskorišćavala situacije sa igračicom više na terenu . I dalje su golmani oba tima imale glavne role na utakmici , branivši sve što se može odbraniti . Boljom igrom su Čačanke u 42 minutu uspele da se približe na 17:15 i učine utakmicu zanimljivijom . Ipak , Nišlijke su uspele adekvatno da odgovore i serijom od 5:0  ponovo su stekle visoku prednost , zahvaljujući kolektivnoj igri u odbrani i raznovrsnim napadom . Pred sam kraj susreta , trener Jovanović je pružio šansu i rukometašicama sa klupe , ali to nije uticalo na krajnji ishod meča , Naisa je zasluženo slavila 28:22 .

Treba istaći da je meč između ovih ekipa provbitno trebao da se odigra u hali „Čair“ ali zbog tehničkih problema sa izolacijom , umesto u Čairu , utakmica je odigrana u hali „Mika Antić“ .

NAISA – ČAČAK 28:22 (14:9)

Hala : Mika Antić . Gledalaca : 550 .

NAISA : Tatalović 19 odbrana + 1 gol , Jovanović , Ćosić 2 , Koperec 4/2 , Tošković 1 , Lapajne , Milošević 1 , Rogan 3 , Stefanović Ma. 5/2 , Stoiljković 1 , Tasić 6 , Stefanović Mi. , Petrović , Filipović 4 .

Sedmerci : 5/4 . Isključenja : 8 minuta

ČAČAK : Savko 18 odbrana + sedmerac , Filipović , Vasiljević , Vukčević , Đekić 8/4 , Popović I. 5 , Vučković , Malenović 2 , Alimpić 2/1 , Sando 2 , Radić 2 , Popović N. 7 , Mijailović .

Sedmerci : 6/5  Isključenja : 14 minuta

DUNJA TASIĆ , rukometašica Naise

„Želela bih da čestitam saigračicama na dobro prženoj partiji . Imale smo i mi padove u igri i nekih propusta koje nismo smele da dozvolimo , ali smo ispoštovale ono što se dogovaramo i uigravamo i uspele smo da stignemo do zaslužene pobede . Takođe , jako sam zadovoljna atmosferom koju su napravili navijači i nadam se da će i dalje dolaziti u što većem broju“.

DRAGANA ĐEKIĆ , kapiten Čačka

„Čestitam protivnicama na pobedi . Mislim da smo pokazale slabije izdanje od onoga što smo do sada pokazivale u prvenstvu . Povreda našeg najboljeg igrača , ali i strelca je mnogo uticala na nas . Nama ostaje nedelju dana da sredimo utiske i da pokušamo da u narednom kolu popravimo našu igru , jer nas očekuju veoma jake utakmice“.

SVETISLAV JOVANOVIĆ , trener Naise

„Ekipa Čačka je u prošlim kolima pokazala jedan dobar rukomet . Mi smo sa njima odigrali i jednu prijateljsku utakmicu kada smo ih dobili sa jednim golom prednosti . Međutim , najiskrenije , mislim da smo mnogo dobro odigrali u fazi odbrane . Njihov napad je i bio nešto lošiji ,a nasa odbrana bolja . Drago mi je što sam uspeo da kontrolišem celu utakmicu i da dam minutažu mlađim igračicama , a posebno bih pohvalio Mariju Filipović koja je pokazala da je budućnost Naise i to nam je i cilj ove godine , da budemo među pet ekipa , da izađemo u Evropu i da polako uvodimo ove mlađe igračice koje će biti i budućnost Naise“.

ZORAN BARBULOVIĆ , trener Čačka

„Potpuno zaslužena pobeda domaćina . Mi nismo odigrali najbolje , a i poremetila nas je ova povreda našeg najboljeg igrača Tanje Vučković . Odbranu smo i tako-tako nekako odigrali , dok se u napadu nismo najbolje pokazali . Znali smo da ćemo teško doći do bodova u Nišu i eto nismo ih ni osvojili“.