Naisa osvojila Kup! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisa osvojila Kup!

Naisa osvojila Kup!

Rukometašice Naise odbranile su pehar namenjen pobedniku Kupa Srbije pobedom u finalnom meču nad Knjaz Milošem 36:25 (21:14).

Za najbolju igračicu finalnog duela proglašena je Jovana Bartošić koja je uz odličnu igru postigla i 7 golova.

Obe ekipe su motivisano ušle u meč , koji je obećavao žestoku borbu za prestižni trofej. Obecavao…

Igralo se gol za gol na startu utakmice. Nišlijke su preko svojih brzih krila lako rešavale napadački deo, dok su se Aranđelovčanke više oslanjale na šuteve sa 7 metara , zahvaljujući spretnošću svojih bekova , koji su nalazili put do golmanskog prostora . Jedino vođstvo na meču , Knjaz Miloš je imao u 9 minutu meča (4:5). Od tog trenutka umorne aranđelovačke rukometašice su „upale“ u Naisinu mašinu , iz koje nisu uspele da se izvuku. Gončarova i Bartošić su bile najistaknutije u prvom delu meča, a Naisa je otišla na poluvreme sa zasluženom prednošću od 21:14 .

Na stavak meča nije doneo ništa novo. 600 gledalaca u jagodinskoj hali „JASSA“ moglo je samo da uživa u rukometnoj predstavi, bez neke tenzije , pošto je niška ekipa samo nadograđivala svoje ubedljivo vođstvo. Jedina pretnja od stranje Knjaz Miloša je usledila u 38. minutu kada je smanjen rezultat na 24:19 . Međutim to je bio poslednji trzaj Kneginja, pošto su do kraja finalnog duela Nišlijke bespoštedno rešetale mrežu izmorenih rukometašica Aranđelovca.

Osvajanje trofej Kupa Srbije označilo je ujedno i oproštaj nekih igračica od dresa Naise pošto boje niške ekipe sledeće sezone neće braniti Ukrajinke Irina Gončarova, Natalija Kuzmina , Irina Kaliničenko, kao ni mlada reprezentativka Srbije, Ivana Filipović.

Slavlje Naise(video)

Asistencija Filipovic za Rogan(video)

NAISA – KNJAZ MILOŠ 35:26 (21:14)

NAISA: Gončarova 17 odbrana (2 sedmerca) , Jovanović 1 sedmerac , Kuzimna 1 , Koperec 4 , Tošković , Bartošić 7 , Milačić 8/2 , Stefanović 1 , Kaliničenko 2 , Milošević 3 , Filipović 4/1 , Rogan 3 , Pop Lazić 2 , Turanjanin . Trener : Svetislav Jovanovic

7 metara :  3/3

Isključenja : 12 minuta

KNJAZ MILOŠ: Mihajlović 1 odbrana , Oljača , Kačarević 8 odbrana , Vojčić 6 , Petrović 9/7 , Kuharović , Radoičić 5/2 , Timotijević 3 , Pavlović 2 , Perović , Ristanović , Mihailović 1 .Trener : Slobodan Jedoksić