Naisa pobedila Kikindu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisa pobedila Kikindu!

Naisa pobedila Kikindu!

Derbi 7.kola Super lige za rukometašice između Naise i Kikinde pripao je sasvim zasluženo Nišlijkama rezultatom 27-23(14-8). Naisa je počela susret u postavi Gončarova, Turanjanin, Filipović, Stefanović, Kuzmina, Pop Lazić i Koperec, dok je Kikinda izašla u sastavu Mišković, Nišavić, Rokić, Ilić, Števin, Rajović i Čretnik. Kikinda je otvorila utakmicu golom Rajović iz lepe akcije, ali to je bilo jedino vođstvo koje su Vojvođanke imale na ovoj utakmici i jedna od retkih koje su uspele da sprovedu do kraja. Filipović je nebeskim skokom i šutem pod prečku odmah poravnala na 1-1 i tako najavila svoj šou koji je trajao čitavo poluvreme(7 od ukupno 9 golova).

Pridružila joj se Stefanović i prednost Naise je polako, ali sigurno rasla do +7(13-6, 27.minut). Poluvreme se završilo rezultatom 14-8. Čvrsta, agresivna  odbrana Naise, sa pravovremenim izlascima demonstrirana u prvom delu nastavljena je i u drugom dok prednost nije dostigla maksimalnih +9(19-10, 21-12). Ulaskom Rančić, Mišković uz upornu Števin, a borbene Rajović i Nišavić, napad Kikinde počeo je da donosi rezultate pa se prednost Naise smanjivala do konačnih 27-23 na kraju susreta. Golmani Kikinde se nisu proslavili, dok je Gončarova sa druge strane skupila 10 odbrana. Kikinda jeste rezultatski dobila drugo poluvreme, ali je  u ukupnom skoru izgubila bodove koje su joj bili više nego potrebni da se vrati u trku za titulom koja će po svemu sudeći jako teško otići iz ruku Naisinih igračica.

Naisa – Kikinda 27-23(14-8)

Naisa: Gončarova(10 odbrana, penal), Turanjanin 1, Arsić, MIlačić 1, Tošković 2, Kaliničenko 1, Kuzmina 1, Savković, Stefanović 5, Rogan 3, Pop Lazić 1, Filipović 9, Milošević 1, Koperec 2.

Kikinda: Andrejeva(5 odbrana), Mišković(3 odbrane), Rajović 4, Stanković 1, Čretnik 1, Grujić, Vamoš, Števin 4, Đorđević 4, Rančić 3, Mišković 2, Nišavić 4.

Katarina Rančić, kapiten Kikinde:

-Prvo želim da čestitam ekipi Naise. Što se same utakmice tiče, po meni je poraz Kikinde usledio zbog malo lošije igre u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu koliko smo mogle da stignemo tu prednost, stizale smo, ali to nije bilo dovoljno.

Ivana Filipović, igračica utakmice:

-Ušli smo motivisano u ovu utakmicu jer se već dugo pripremamo za Kikindu.  Svaka devojka je dala svoj maksimum, to se videlo i na terenu tako da je pobeda ove večeri pripala boljoj ekipi.

Branislav Zeljković, trener Kikinde:

-Da kažem da sam zadovoljan to svakako ne mogu i neću. Ne volim da gubim, ali umem da čestitam protivniku na zasluženoj pobedi. Ova utakmica je pokazala da je ekipa Naise trenutno kvalitetnija od moje ekipe. Moram da kažem da ne mogu puno zameriti mojim igračicama pogotovo na igri u odbrani. Bili smo u situaciji da osvojimo jako puno lopti uz nešto slabije izdanje golmana. U napadu nam Naisa čvrstom i homogenom odbranom 3-2-1 nije dozvolila da nađemo rešenja za tako dobru njihovu odbranu i pokažemo više. Moram da istaknem da sam zadovoljan izdanjem u drugom poluvremenu jer smo imali problema sa tim u predhodnim utakmicama. Stalno smo gubili drugo poluvreme i ako išta pozitivno mogu da istaknem to je taj dobar rezultat u drugom delu.

Svetislav Jovanović, trener Naise:

-Pribojavali smo se utakmice sa Kikindom, imali su dva kiksa u prvenstvu i definitivno im je ova utakmica puno značila. Plašio sam se da ne možemo posle odlično odigrane utakmice u Moskvi ponoviti takvo izdanje u kratkom roku. Uspeli smo da ponovimo tu agresivnu odbranu, zaista devojke su odradile veći deo utakmice dobro i kvalitetno, evidentno da smo u zadnjih 10-15 minuta pali, bilo je tu dosta grešaka koje treba ispraviti, ali sam zaista presrećan. Mislim da je utakmica opravdala epitet derbija, mislim da je Kikinda i dalje ekipa koja se bori za prvo mesto i mi nismo smeli večeras da kiksnemo. Slažem se da su obe ekipe bolje izdanje pružile u odbrani. Hvala devojkama.

Na pitanje da li je rešena šampionska trka treneri su se složili da ima još puno da se igra.

Branislav Zeljković:

-Naisa je stekla stvarno veliku prednost. Bio bih nerealan kada bih rekao da ona sa ovom bodovnom razlikom može da ispusti prvo mesto. Međutim moram da kažem prvenstvo je dugo, ekipe su opterećene i takmičenjem u Evropi. Nema opuštanja do kraja, biće neizvesno.

Svetislav Jovanović:

-Nije rešeno, daleko od toga. Ima tu vrlo jakih utakmica. Gostovanja u Kikindi, Pančevu, Zaječaru, Vrnjačkoj Banji. Ove sezone je prvenstvo bogatije, čak i ta Crvena Zvezda neće biti laka utakmica. Ima jedno osam ekipa gde svaka svaku može da dobije. Jesmo mi napravili dobar rezultat do sada međutim treba nastaviti. Ovo ne treba da ispustimo već da iz kola u kolo igramo sve bolje i bolje.