Naisa preko Kikinde do polufinala Kupa Srbije! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisa preko Kikinde do polufinala Kupa Srbije!

Naisa preko Kikinde do polufinala Kupa Srbije!

U najzanimljivijem meču četvrtfinala Kupa Srbije, ekipa Naise slavila je u Nišu protiv Kikinde rezultatom 30:29 (16:14). Početak meča je pripao gošćama koje su odmah povele sa 1:3 , ali je Bartošić sa tri gola zaredom izjednačila rezultat. Sa stalnim izlascima 5-1 u odbrani od strane Bartošić i preciznim napadima Koperec i Bartošić, Nišlijke su preokrenule rezultat u svoju korist. 9:6 je glasio rezultat u 16 minutu. Obe ekipe su igrale nervozno i sa dosta oscilacija, pa je rezultat stalno bio na klackalici. Nešto dublju odbranu su počele da igraju i rukometšice Kikinde, što im je omogućilo da  preseku napade Naise i dovedu rezultat u egal 13:13 u 28. minutu. Ipak, pred sam kraj poluvremena im je opala koncentracija, pa su dopustile tri laka pogotka i Nišlijke su otišle na odmor sa +2 .

U drugom poluvremenu viđena je prava drama. Rezultatska klackalica je trajala čitavo drugo poluvreme. I jedna i druga ekipa nisu odustajale od agresivne odbrane. Kiknda je samo u drugom delu meča imala 7 šuteva sa penala. Števin, koja se razigrala u prvom poluvremenu, odsečena je u napadu u nastavku meča, pa su Kikinđanke put do Naisine mreže nalazile preko raspoložene Rajović na crti. Ipak, Naisa je imala više raspoloženih šutera, poput Koperec i Stefanović koje su uspevale da pronađu put do dobro čuvane mreže gošći, pa je na 6. minuta pre kraja meča Naisa vodila sa 3 gola razlike i činilo se da će lako završtiti utakmicu. Međutim, nekoliko grešaka domaćih igračica i snalažljivost u napadu Kiknde, doveli su utakmicu u neizvesnu završnicu. Rajović i Rančić, pre svih, uspevale su da održe rezultatski priključak za Naisom. Ipak strpljivije Nišlijke su se odlepile ponovo na 2 gola razlike, 29:27( 56 minut) . Brzi pogodak Čretnikove, ponovo je uneo dozu neizvesnosti. Istom merom je uzvratila i kapiten Naise, Stefanović i vratila svoj tim na + 2. Rajović je na dva minuta pred kraj meča smanjila rezultat,a Nišlijke su u zadnjem napadu olako izgubile loptu i omogućile Kikindi da izjednači, ali je šut Rokićeve sa 9 metara otišao preko gola, što je označilo da se Naisa plasirala u polufinale domaćeg Kupa, konačnim rezultatom 30:29 .

Treba reći i da je ovaj meč sa tribina pratila Bojana Popović, reprezentativka Crne Gore i igračica danskog Viborga, kao i trener rukometašica Vrnjačke Banje, Duško Milić .

Naisa- Kikinda 30-29(15-13)

Sedmerci: Naisa(6/5), Kikinda(11/8)    Isključenja: Naisa 8 minuta, Kikinda 6 minuta

NAISA:Gončarova (11 odbrana,2 sedmerca ) , Jovanović , Kuzmina , Koperec 8/2 , Tošković , Bartošić 6 , Milačić 1 , Stefanović 5/2 , Kaliničenko 3 , Milošević , Filipović 4/1 , Rogan 3 , Pop Lazić , Arsić .

KIKINDA: Milošević , Đorđević 4/2 , Pavlović , Ardala , Stanković , Rokić 3 , Števin 5 , Grnjić , Matić 2 , Čretnik 2 , Rančić 7/6 , Randović , Andrejeva (6 odbrana,sedmerac ), Rajović 7/1 .