Naisa upisala pobedu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisa upisala pobedu!

Naisa upisala pobedu!

Vidno umorne rukometašice Naise zabeležile su pobedu nad poletnom ekipom Jugopetrol Radnički, rezultatom 29:23 (15:12). Najekiasnija kod domaćih bila je Ćosić sa 5 golova, a kod gošći Čović sa 5 golova.

Gostujuće rukometašice  su od samog starta pokazale da u Niš nisu došle sa belom zastavom, pa je na semaforu već u 15 minutu stajao iznenađujući rezultat 7:7. Trener Naise, Jovanović, je iskoristio priliku i isprobavao različite kombinacije na terenu, što je rezultiralo usponima i padovima u igri domaćina. Nakon nekoliko uspešnih odbrana, Nišlijke su uspele da se odlepe na 13:9. Ipak i dalje su se javljale greške, pre svega u napadu i olako poklonjene lopte. Čović i Grbić bile su prava noćna mora za odbranu Naise, ali do kraja poluvremena domaće su održale prednost i otišle na odmor sa rezultatom 15:13.

I u nastavku viđena je velika borba, ali i dosta grešaka kod obe ekipe. Naisa je uspevala da održi prednost na svojoj strani, dok su uporne Beograđanke stizale rezultat i došle na 17:16 u 39 minutu igre. Onda je opet na scenu stupila golman Tatalović i sa nekoliko dobrih odbrana „pogurala“ saigračice, koje su ubrzo opet napravile lepu rezultatsku prednost. Do kraja susreta nije viđena drama, a ponovo odlična Dragica Tatalović je podigla publiku na noge, sjajno pogodivši protivničku mrežu iz svog golmanskog prostora. Na kraju rezultat je glasio 29:23.

ŽRK NAISA – ŽRK JUGOPETROL RADNIČKI 29:23 (15:12)
Hala „Mika Antić“

NAISA: Jovanović 6 odbrana, Tatalović 9 odbrana (1 pogodak), Ćosić 5, Turanjanin 2, Koperec 2, Tošković 4, Milošević 3, Rogan 4, Tasić 4, Stojiljković 3, Jovanović J. 1.

RADNIČKI: Kosić 7 odbrana, Jezdić 1 odbrana, Mladenović 1, Petrović 4, Grbić 4, Cvetinović 3, Čović 5, Bogdan 4, Varda 2.

Knjaz Miloš – Crvena zvezda 31:24 (16:12)

Tabela: Zaječar 22, Knjaz Miloš 18, Vrnjačka Banja 17, Kikinda 16, Naisa 16, Čačak 11, Jagodina 8, Crvena zvezda 7, Radnički Jugopetrol 6, Medicinar 3, Dinamo Petrohemija 0.